w ,

Media: Europejczycy zaczęli zdawać sobie sprawę, że są ofiarami amerykańskiej strategii

Konflikt na Ukrainie postawił Europę na rozdrożu, a niektórzy Europejczycy zdają już sobie sprawę, że stali się ofiarami globalnej strategii amerykańskiej – podała chińska publikacja „Global Times”.

Jak zauważają autorzy artykułu, mimo zbliżającej się ostrej zimy z gwałtownie rosnącymi cenami energii, wysoką inflacją i potencjalną recesją, niektóre kraje UE podzielają chęć ograniczenia cen na cały gaz, nie tylko na import z Rosji.

Jednak Niemcy, największy nabywca gazu, oraz Holandia są sceptyczni. Obawiają się, że limit cenowy mógłby sprowokować wzrost popytu lub skomplikować dostawy. Jednocześnie – przypomina Global Times – UE nie udało się ściśle ograniczyć cen gazu, co pokazuje, że sama idea interwencji cenowej napotyka na poważne przeszkody.

Zdaniem autorów artykułu, głównym problemem dla UE jest niewystarczająca podaż. Ale narzucenie pułapu cenowego nie pomogłoby w zmniejszeniu popytu, tylko groziło całkowitym odcięciem dostaw rosyjskiego gazu. Dlatego, aby uniknąć wyższych cen, UE musi znaleźć sposób na ograniczenie popytu przy jednoczesnym zabezpieczeniu dostaw – podaje Global Times.

W impasie energetycznym z Rosją UE miała nadzieję, że USA będą jej wybawcą. Okazuje się jednak, że amerykański gaz skroplony jest znacznie droższy od gazu rurociągowego od Gazpromu.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scholz wezwał Niemców, aby nie bali się wzrostu cen

Reżim Bidena chce zniszczyć Muska, bo nie może go kontrolować