w

Media: Kanada omija swoje sankcje, by przekazać turbiny Gazpromowi

Kanada zdecydowała się zwrócić Niemcom turbinę, która jest potrzebna do utrzymania sprawnego działania gazociągu Nord Stream – podał Reuters, powołując się na źródła.”Decyzja o zwrocie turbiny już zapadła” – potwierdził rozmówca agencji.

Według niego, sprzęt może zostać wysłany do Niemiec, które z kolei przekażą turbinę Gazpromowi. W ten sposób Ottawa i Berlin zamierzają uniknąć naruszenia przez Kanadę jej własnych sankcji – wyjaśnił rozmówca agencji.

Gazprom zmniejszył dostawy paliwa przez Nord Stream 14 czerwca, ponieważ Siemens nie był w stanie zwrócić z naprawy jednej z turbin z tłoczni Portowaja z powodu kanadyjskich ograniczeń.
W efekcie przez Nord Stream dostarczano nie więcej niż 100 mln m sześc. gazu dziennie zamiast planowanych 167 mln m sześc.

Ponadto w dniach 11-21 lipca rurociąg zostanie wyłączony z eksploatacji w celu przeprowadzenia planowej konserwacji. Na tym tle niemiecki rząd obawia się całkowitego wstrzymania dostaw błękitnego paliwa z Rosji.

Kreml powiedział, że przepływ gazu przez Nord Stream został ograniczony z powodu sankcji Ottawy, radząc „nie doszukiwać się niczego celowego” w działaniach Moskwy.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

„Jak sobie poradzimy bez Rosjan?”: Cypr narzeka na zachodnie sankcje

W domu prezydenta Sri Lanki znaleziono ponad 17,8 miliona rupii