w

Media: Niemcy chcą zmniejszyć swoje zobowiązania kredytowe wobec Ukrainy

Niemcy chcą zmniejszyć swoje zobowiązania kredytowe wobec Ukrainy, ponieważ przekazały już Kijowowi 1 mld euro bezzwrotnych dotacji za pośrednictwem MFW – podał Bloomberg, powołując się na niewymienionego z nazwiska niemieckiego urzędnika.

„KE zwróciła się do krajów członkowskich o udzielenie gwarancji dla kredytów. Ale Niemcy chcą zmniejszyć swoje zobowiązania, argumentując, że przekazały Ukrainie 1 mld euro bezzwrotnych dotacji za pośrednictwem MFW – podała agencja, cytując urzędnika. Zaznaczono, że Berlin wezwał inne państwa UE do udzielenia dodatkowych gwarancji.

Jak zaznacza agencja, z powodu nieporozumień między Niemcami a Komisją Europejską w sprawie strukturyzacji finansowania, większość unijnego pakietu finansowego dla Ukrainy została zablokowana na kilka tygodni.

W maju Komisja Europejska zaproponowała wysłanie Ukrainie nowej pomocy makrofinansowej o wartości do 9 mld euro. Pożyczka w wysokości 1 mld euro z tego pakietu wsparcia została formalnie zaproponowana przez Komisję Europejską i zatwierdzona przez Parlament Europejski i Radę UE. We wtorek wiceprzewodniczący KE Valdis Dombrovskis zaznaczył, że KE zwraca się do państw członkowskich UE o dodatkowe gwarancje, by móc przeznaczyć nowe wsparcie makrofinansowe dla Ukrainy.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The Telegraph: Scholz poda się do dymisji, jeśli nie skapituluje wobec Putina

Europa nie będzie w stanie szybko pozbyć się gazu z Rosji – stwierdzono w Białym Domu