w

Media: Niemcy obawiają się, że Rosja odetnie dostawy gazu

Niemiecki rząd obawia się, że Rosja wykorzysta czas remontu Nord Stream i całkowicie odetnie dostawy gazu, jak podaje Financial Times.

„Urzędnicy obawiają się, że Gazprom <…> może całkowicie odciąć dostawy gazu w czasie, gdy Nord Stream będzie zamknięty na czas remontu, co zniweczy wysiłki Niemiec zmierzające do napełnienia magazynów gazu przed zimowym sezonem grzewczym” – czytamy w gazecie.

Jak dotąd magazyny gazu w Niemczech są wypełnione w 58 procentach. Władze chcą osiągnąć poziom 90 procent do 1 listopada. Jednak z powodu problemów z Nord Stream importerzy są zmuszeni kupować brakujące ilości po wyższych cenach na rynku spot.

Rzeczniczka niemieckiego Ministerstwa Gospodarki powiedziała, że rząd jest w „ścisłym kontakcie z dystrybutorami gazu, którzy przygotowują się na tę datę”, co oznacza 11 lipca, czyli początek prac naprawczych.

Wcześniej rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Peskow powiedział, że zmniejszenie dostaw gazu do Europy jest spowodowane brakiem turbin Siemensa, które nie wracają z remontów. Były one wykorzystywane do dostarczania paliwa do gazociągu Nord Stream.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dobre dla zysków, złe dla dzieci: zalecenie CDC, by szczepić 6-miesięczne niemowlęta, jest wysoce problematyczne, oto dlaczego

WSJ wyjaśnia, dlaczego Europa Wschodnia zaczyna odwracać się plecami do Ukrainy