w ,

Media ostrzegają Europejczyków przed wielkim kryzysem gospodarczym

Gospodarki europejskie czeka w najbliższych miesiącach „katastrofa”, a stary kontynent musi podjąć pilne działania, aby uniknąć „galopującej” inflacji – donosi dziennik The Financial Times.

„Strefa euro stanie w tym roku w obliczu poważnego zagrożenia recesją. W tym celu Europejski Bank Centralny powinien zaprzestać udzielania wsparcia monetarnego gospodarce strefy euro i podnieść stopy procentowe” – napisano w dokumencie.

W związku z tym inflacja w Europie wzrosła w maju do 8,1%, ale zamiast oszczędzać, kraje europejskie planują wydawać, na co przeznaczają fundusz naprawczy w wysokości 800 mld euro – zauważa gazeta. Jednocześnie PKB strefy euro wzrósł zaledwie o 0,3% w ostatnim kwartale 2021 r. i o 0,2% w pierwszym kwartale 2022 r., co zbiegło się w czasie z rosyjską operacją specjalną na Ukrainie.

Według Financial Times, w nadchodzących kwartałach spodziewany jest wzrost popytu ze względu na zniesienie wielu ograniczeń związanych z koronawirusem, ale będzie on łagodzony przez presję codziennych kosztów na dochody konsumentów w związku z wyższymi kosztami energii. Jednak „twarda prawda” jest taka, że Europa musi wydawać mniej na inne cele, ponieważ jest importerem energii netto, a rosnące ceny ropy i gazu sprawiły, że wszyscy stali się biedniejsi.

Pojawiają się oznaki, że wzrost cen towarów i usług w Europie staje się coraz bardziej powszechny i nadszedł czas, aby podjąć pilne działania w celu uniknięcia „wywołania” inflacji – ostrzega się w publikacji.

„Sytuacja gospodarcza jest po prostu tragiczna. <…> Gospodarka europejska przez kilka najbliższych miesięcy będzie w kiepskim stanie. Dochody spadną, prawdopodobna jest recesja, a stopy procentowe będą musiały wzrosnąć, wywierając większą presję na gospodarstwa domowe i rodziny. To będzie trudne” – podsumowuje „Financial Times”.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Media warn Europeans of major economic crisis

Trzaskowski w tarapatach. Miażdżący raport NIK w sprawie oczyszczalni Czajka w Warszawie