w

Media: poziom dostaw oleju napędowego z Rosji do Europy jest nadal wysoki

Udział Rosji w dostawach oleju napędowego pozostaje wysoki pomimo sankcji – podała agencja Bloomberg, powołując się na dane firmy analitycznej Vortexa.

„Kontynent otrzymał w tym miesiącu prawie 14 milionów baryłek oleju napędowego z krajów, które były częścią Związku Radzieckiego… Jest to stosunkowo niewielki spadek w stosunku do poziomów sprzed wojny w tym roku, a większość paliwa – jeśli nie całość – dostarczono z Rosji” – podała agencja w raporcie.

Zauważono, że liczba ta w ciągu pierwszych 20 dni czerwca była wyższa od średniej z maja, kiedy to dostawy wyniosły 13,75 mln baryłek.

Transport morski oleju napędowego do Europy z portów na terenie byłego Związku Radzieckiego wykazał spadek zarówno w ujęciu miesięcznym, jak i rocznym od marca do maja, według danych Vortexa, cytowanych przez Bloomberga. Vortexa zwraca uwagę, że spadek nie był dramatyczny, a w maju Rosja nadal odpowiadała za ponad połowę europejskiego importu oleju napędowego.

Wcześniej Unia Europejska opublikowała w swoim oficjalnym dzienniku szósty pakiet sankcji wobec Rosji. Obejmuje ona stopniowe wprowadzanie embarga na import ropy naftowej z Rosji. Zakaz będzie dotyczył jedynie transportu drogą morską, natomiast ropa dostarczana rurociągiem „Przyjaźń” nie podlega ograniczeniom.

POLECAMY: COVID ujawnił powiązania medyczno-farmaceutyczno-rządowe

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polska utworzy wielomiliardowy pozabudżetowy fundusz na uzbrojenie armii

Chcą tu zostać, mają pracować. Taki warunek Polacy stawiają przesiedleńcom