w

Media: Rosja pozostaje głównym dostawcą ropy do Chin drugi miesiąc z rzędu

Rosja pozostaje głównym dostawcą ropy naftowej do Chin już drugi miesiąc, wyprzedzając Arabię Saudyjską, podał Reuters, powołując się na analityków żeglugi Vortexa, Kpler i Refinitiv.

Według publikacji, rosyjski eksport w czerwcu, w tym wysyłki drogą morską i rurociągami, wyniósł około dwóch milionów baryłek dziennie, co odpowiada 15 procentom całkowitego zapotrzebowania Chin.

„Rosyjska ropa pomaga chińskim rafineriom obniżyć koszty pośród surowych kontroli i ograniczeń Pekinu pośród COVID-19” – podała publikacja.

Ponadto Chiny otrzymają około 880 tys. baryłek rosyjskiej ropy dziennie przez dwa rurociągi: Wschodnia Syberia-Ocean Spokojny (ESPO) i rurociąg Kazachstan-Chiny – podała gazeta.

Kraje zachodnie nadal dyskutują o różnych środkach mających na celu ograniczenie dochodów Rosji z eksportu energii. Jak dotąd nie udało im się tego zrobić ani poprzez embargo na ropę, ani poprzez dobrowolne odmowy ze strony zagranicznych firm. Dywersja eksportu, alternatywne schematy dostaw oraz „premia sankcyjna” w notowaniach ropy pozwalają Moskwie zapewnić wpływy do budżetu nawet przy sprzedaży z dyskontem.

Pod koniec czerwca kraje G7 zgodziły się rozważyć wprowadzenie kompleksowego, ogólnoświatowego zakazu świadczenia usług przewozowych dla rosyjskiej ropy i produktów naftowych drogą morską, chyba że surowce zostaną zakupione po cenie uzgodnionej w porozumieniu z partnerami międzynarodowymi lub poniżej tej ceny. Jednocześnie G7 rozważy mechanizmy, które złagodziłyby wpływ takich ograniczeń na najbardziej wrażliwe kraje poprzez zachowanie ich dostępu do zasobów z Rosji.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zełenski został poproszony o zaprzestanie „gry w politykę i teatr”

Grzesiowski: Ludzie spokojnie czekają na śmieć swoich bliskich