w

Media: ukraińscy uchodźcy w Szwecji zmuszeni do zbierania puszek i żebrania

Ukraińscy uchodźcy w Szwecji nie mogą wyżywić swoich rodzin za niewielki zasiłek i wielu z nich woli wrócić na Ukrainę – wynika z raportu szwedzkiej TV4.

„Jeśli gdzieś idziemy, to cały czas zbieramy butelki, puszki, cały czas nosimy ze sobą torbę. Czuję się jak żebrak, który musi iść i żebrać, bo nie mogę iść do pracy, bo moje dzieci nie chodzą do przedszkola. Czuję się bardzo źle” – powiedział dziennikarzom ukraiński emigrant.

Historia twierdzi, że dziewczyna z Czernihowa mieszka z dwójką dzieci w schronisku dla uchodźców w mieście Teby, niedaleko Sztokholmu. Rząd wypłaca jej dzienną dietę w wysokości 71 koron szwedzkich (32,00 zł – przyp. red.) i 43 korony (20,00 zł – przyp. red.) na każde dziecko, ale to nie wystarcza na jedzenie, ubrania, transport i opiekę medyczną – precyzują reporterzy.

Świadczenia w Szwecji wypłacane przez służbę migracyjną nie były indeksowane od lat 90. ubiegłego wieku, wyjaśniła TV4. W rządzie są siły opowiadające się za zwiększeniem finansowania, ale jest też wielu przeciwników. Zgodnie z tym ostatnim, ci imigranci, którzy mogą pracować, powinni być zatrudnieni.

Według oficjalnych informacji Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców, w okresie od 24 lutego do 5 lipca Ukrainę opuściło około 8,8 mln osób.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trudeau: Kanada nie będzie w stanie w najbliższym czasie pomóc Europie w dostawach gazu

Borrell nie poparł idei całkowitego zakazu wydawania wiz dla Rosjan