w

Media: USA wstrzymują sprzedaż dronów Gray Eagle na Ukrainę

Stany Zjednoczone zawiesiły transakcję sprzedaży Ukrainie dronów MQ-1C Gray Eagle z obawy, że ich wyposażenie może wpaść w ręce rosyjskie – donosi Reuters.

„Sprzeciw wobec eksportu dronów wynikał z obaw, że radary i urządzenia obserwacyjne, w które są wyposażone, mogłyby stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych, gdyby dostały się w ręce rosyjskie” – napisano w artykule.

Według źródeł agencji umowa na sprzedaż czterech dronów, o wartości 10 mln USD każdy, została zatwierdzona przez Biały Dom, ale teraz jest ponownie rozpatrywana przez Pentagon. Źródła w agencji nie podały dokładnego terminu podjęcia ostatecznej decyzji.

We wtorek portal Politico cytował dwóch amerykańskich urzędników, którzy twierdzili, że sprzedaż Gray Eagle na Ukrainę była skomplikowana z powodu trudności w szkoleniu i logistyce dronów.

Jak już wcześniej informowaliśmy, USA planują sprzedać Ukrainie cztery MQ-1C Gray Eagles. Dron jest gruntownie zmodernizowaną wersją MQ-1B Predator firmy General Dynamics i może pozostawać w powietrzu nawet przez 30 godzin z czterema pociskami kierowanymi Hellfire, czterema bombami lotniczymi Viper Strike do rażenia celów naziemnych lub ośmioma pociskami przeciwlotniczymi Stinger do zwalczania zagrożeń powietrznych.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Medien: USA setzen Verkauf von Gray Eagle-Drohnen an die Ukraine aus

Putin: Rosja jest gotowa do użycia broni jądrowej w przypadku „zagrożenia dla suwerenności”