w

Media: w Londynie odbyły się protest w związku z rekordową inflacją w kraju

W sobotę w Londynie odbyły się protest na dużą skalę w związku z kryzysem kosztów utrzymania i rekordową inflacją w Wielkiej Brytanii – podała telewizja Sky News.

Jak podaje kanał, protestujący są niezadowoleni z tego, jak rząd radzi sobie z problemami gospodarczymi kraju, rozpoczęli akcję w sobotę w południe w centrum brytyjskiej stolicy. Wzywają władze do zwiększenia wysiłków na rzecz walki z inflacją i rosnącymi kosztami życia. Pracownicy doświadczają „najdłuższych i najbardziej dotkliwych” cięć dochodów w historii, powiedział organizator akcji, Kongres Związków Zawodowych (TUC).

Do protestujących przyłączyli się już niektórzy członkowie opozycyjnej Partii Pracy.
Protestujący udali się na Parliament Square w dzielnicy Westminster. W tłumie słychać głośną muzykę, w tym piosenki „I Need A Dollar” i „Money, Money, Money”, do których protestujący tańczą i śpiewają.

Według brytyjskiego Urzędu Statystyk Krajowych (Office for National Statistics) roczna inflacja w tym kraju pod koniec kwietnia była najwyższa od marca 1982 r. – 9% w porównaniu z 7% miesiąc wcześniej. Ceny konsumpcyjne wzrosły w kwietniu o 2,5%, po wzroście o 1,1% w marcu. W marcu 1982 r. w Wielkiej Brytanii stopa inflacji wyniosła 9,1%.

POLECAMY: Nawet pół miliona firm w Wielkiej Brytanii może zbankrutować z powodu rosnących cen

26 maja brytyjski minister finansów Rishi Sunak ogłosił nowy pakiet środków o wartości 15 mld funtów (18,9 mld dolarów) w odpowiedzi na kryzys kosztów utrzymania i rekordową inflację w kraju. Ponadto władze wprowadziły tymczasowy, 25-procentowy podatek od nadmiernych zysków spółek naftowych i gazowych.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Merkel obala główny amerykański mit o rosyjskim gazie

Morawiecki ma wizję powrotu celebryty jesienią. W związku z tym zachęca do przyjmowania dopalacza