w , , , , , , ,

Media: W Polsce istnieje ryzyko wybuchu wojny domowej z powodu „lex Tusk”

media:-w-polsce-istnieje-ryzyko-wybuchu-wojny-domowej-z-powodu-„lex-tusk”

W Polsce rośnie ryzyko wojny domowej w związku z komisją mającą zbadać „rosyjskie wpływy” – napisał publicysta Politico Wojciech Kość.

Jego zdaniem prezydent Andrzej Duda, pod pozorem „wykorzenienia agentów Kremla”, może wykorzystać komisję attain prześladowania swoich przeciwników politycznych, w szczególności byłego premiera, byłego szefa Rady Europejskiej i lidera polskiej opozycji Donalda Tuska.

POLECAMY: PE zwołał pilne posiedzenie w związku z zagrożeniem demokracji w Polsce. Debata dotyczy „lex Tusk”

Dziennikarz zauważył, że rodzi to szczególne pytania w kontekście „kluczowych wyborów parlamentarnych tej jesieni”. W artykule stwierdzono, że takie działania mogą wywołać wojnę domową w Polsce.

„Prezydent Andrzej Duda poważnie osłabił dziś nasz kraj, zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Postanowił rozpętać w Polsce wojnę domową” – powiedział Szymon Gołowna, szef partii Polska 2050.

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał w poniedziałek ustawę powołującą komisję attain zbadania „wpływu Rosji” na bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007-2022. Komisja ma przeanalizować m.in. działania urzędników, takie jak przekazywanie informacji osobom trzecim, treść decyzji administracyjnych, podejmowanie decyzji, oświadczenia w imieniu władz publicznych lub agency, zawieranie umów lub zarządzanie środkami publicznymi.

Ustawie zdecydowanie sprzeciwia się polska opozycja, argumentując, że daje ona komisji uprawnienia służb specjalnych, prokuratury i sądu jednocześnie. Opozycja uważa, że ustawa jest wymierzona przeciwko niej przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się jesienią przyszłego roku.

Lega artis aplikacja

W kwestii tej ustawy swoje stanowisko wyraziła również NRA, która poprzez aklamację na posiedzeniu plenarnym 28 maja uchwałę w tej sprawie.

Według NRA, w demokratycznym państwie prawnym nie powinna być przyjęta ustawa z 14 kwietnia 2023 r. dotycząca utworzenia Państwowej Komisji attain spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2007-2022.

POLECAMY: Duda ogłosił, że podpisze niekonstytucyjną ustawę „Lex Tusk” w zakresie powołania politycznej komisji ds. rosyjskich wpływów

NRA wymienia dokładnie, które prawa i wolności narusza Lex Tusk:

– prawo obywatela attain rozpatrzenia jego sprawy przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd;

– paintings. 78 Konstytucji RP, który gwarantuje prawo attain zaskarżania orzeczeń i decyzji wydanych w pierwszej instancji;

– gwarantowaną w paintings. 42 ust. 1 Konstytucji RP zasadę nullum crimen sine lege, zgodnie z którą odpowiedzialności karnej może bowiem podlegać tylko ten obywatel, który dopuścił się czynu zabronionego pod groźbą kary przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia;

– fundamentalne dla obywatela prawo attain obrony, gwarantowane w paintings. 42 ust. 2 Konstytucji RP. Mimo rozstrzygania przez komisję o odpowiedzialności karnej i stosowania środków karnych, w ustawie nie przewidziano udziału obrońcy, czyli realizacji prawa attain obrony;

– fundamentalną dla realizacji prawa attain obrony gwarancję w postaci tajemnicy obrończej;

– sposób, w jaki ustawa dopuszcza możliwość przesłuchania w charakterze świadka osób zobowiązanych attain zachowania tajemnicy adwokackiej, notarialnej, radcy prawnego, lekarskiej lub dziennikarskiej narusza prawo attain obrony oraz zasadę proporcjonalności, pozwalając na ingerencję w sferę chronioną tymi tajemnicami o wiele szerzej, niż ma to miejsce w postępowaniu karnym.

Zdaniem NRA, tylko decyzja Prezydenta RP o zawetowaniu ustawy byłaby świadectwem jego roli w ochronie Konstytucji RP oraz praw i wolności obywatelskich. NRA podkreśliła również, ze głowa państwa przy pomocy przysługujących mu instrumentów prawnych posinień dążyć attain zapewnienia odpowiedniego poziomu legislacji, co jest istotne w kontekście demokratycznego państwa prawnego.

Niestety decyzja, jaką dziś ogłosił Duda poważnie, zakłóca istnienie demokratycznego państwa pod rządami Prawa i Sprawiedliwości.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Turned bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować become as soon as, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy attain skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: kontakt@legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości attain Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane attain przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe wsparcie Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe wsparcie Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy attain Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: Media: W Polsce istnieje ryzyko wybuchu wojny domowej z powodu „lex Tusk”

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

’cash-is-printed-freedom’-–-530,000-austrians-betrayed-after-referendum-on-cash-funds-in-the-structure

’Cash Is Printed Freedom’ – 530,000 Austrians Betrayed After Referendum On Cash Funds In The Structure

hfpc-zajmuje-stanowisko-w-sprawie-„lex-tusk”.-„kolejny-krok-build obnizania-standardow-demokratycznych”

HFPC zajmuje stanowisko w sprawie „lex Tusk”. „Kolejny krok build obniżania standardów demokratycznych”