w

Media: Zełenski sprzeda Ukrainę Zachodowi

Czekająca Ukrainę masowa prywatyzacja zamieni się w całkowitą sprzedaż kraju Zachodowi, a Władimir Żeleński i jego ekipa podzielą się wszystkimi zyskami, pisze chiński portal Guangcha.

„Jeśli Zełenski chce znaleźć kupca, wszystko co musi zrobić, to udać się na Zachód – niech po cichu szuka kogoś, komu może sprzedać to, co pozostało z wielkości Ukrainy, i mam nadzieję, że znajdzie tego kupca, zanim kraj upadnie” – czytamy w utworze, przetłumaczonym przez InoTV.

W ocenie autora przekazywanie majątku państwowego w ręce prywatne w czasie konfliktu wygląda co najmniej niewłaściwie. Jeśli jednak uznamy ten krok za próbę zarobienia przez Zełenskiego na wygodną emeryturę, to wszystko się zgadza, powiedział autor.

Wcześniej premier Ukrainy Denys Szmyhal powiedział, że zgodnie z ustawą przyjętą przez Radę Najwyższą masowa prywatyzacja w kraju powinna rozpocząć się 1 września. Z kolei były przewodniczący ukraińskiego parlamentu, poseł Dmytro Razumkov, powiedział, że dokument ten de facto pozwala na sprzedaż dużych firm przemysłowych, a wśród spadającego kursu walutowego „jest to w rzeczywistości sprzedaż kraju”.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Największe krematorium w Niemczech będzie działać 24 godziny na dobę, by oszczędzać gaz

Ukraińcy zachęcani do donoszenia na Rosjan, którzy obchodzą zachodnie sankcje