w

Merkel: informacje o operacji specjalnej na Ukrainie napłynęła z USA jesienią 2021 roku

Informacja o przygotowaniach do operacji specjalnej na Ukrainie pochodziła od amerykańskich agencji wywiadowczych w październiku 2021 roku, podczas szczytu G20 w Rzymie – powiedziała była kanclerz Niemiec Angela Merkel.

„Śledziłem tę sprawę jeszcze w trakcie pełnienia urzędu. Myślę, że najpóźniej na szczycie G20 w Rzymie pod koniec października (2021 r.) służby amerykańskie miały już informacje na ten temat i od tego czasu dużo o tym rozmawiamy” – powiedział były kanclerz Niemiec w wywiadzie, który został wyemitowany we wtorek przez telewizję Phoenix.

Merkel powiedziała, że sytuacja, w której może dojść do eskalacji, była omawiana w ostatnich miesiącach jej urzędowania z przywódcami europejskimi, „było jasne, że sytuacja jest bardzo poważna”. Dodała, że uważnie śledziła wizytę kanclerza Olafa Scholza w Moskwie 15 lutego, „było jasne, że dzieje się coś złego”.

Merkel dodała, że w 2021 roku, swoim ostatnim roku na stanowisku kanclerza, zauważyła, że „nic się nie dzieje w dziedzinie porozumienia mińskiego w formacie normandzkim”, że „prezydent Putin w zasadzie je zakończył” w czasie, gdy Mińsk pozostawał ostatnią platformą, na której „można było jeszcze rozmawiać o sytuacji w Donbasie”.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

LA

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Ukrainie poparto projekt ustawy o legalizacji medycznej marihuany

Merkel: data on the special operation in Ukraine came from the United States in the autumn of 2021.