w

Merkel obala główny amerykański mit o rosyjskim gazie

Była kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w wywiadzie dla RedaktionsNetzwerk Deutschland, że Rosja nie wykorzystała gazu i gazociągu Nord Stream 2 jako broni.

„Nie wierzyłam w zmianę poprzez handel, ale w połączenie poprzez handel z drugą co do wielkości potęgą jądrową na świecie” – skomentowała decyzję o budowie rurociągu.

Były szef niemieckiego rządu podkreślił, że posunięcie to było trudne, gdyż powszechna była teza, że Rosja przestanie tłoczyć paliwo przez Ukrainę natychmiast po uruchomieniu Nord Stream 2. W rezultacie Zachodowi udało się utrzymać tranzyt.

Były kanclerz podkreślił, że gazociąg nie został uruchomiony w momencie rozpoczęcia przez wojska rosyjskie operacji specjalnej na Ukrainie.

„W tym sensie gaz nie był bronią” – powiedziała.

Merkel dodała, że Niemcy odniosły korzyści z kupowania gazu rurociągowego z Rosji zamiast LNG z Bliskiego Wschodu i USA. Zaznaczyła, że władze są gotowe do budowy terminali do odbioru gazu skroplonego, ale żadna firma za jej rządów nie podjęła się realizacji takiego projektu, ponieważ ceny LNG były zbyt wysokie.

POLECAMY: Merkel: informacje o operacji specjalnej na Ukrainie napłynęła z USA jesienią 2021 roku

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Włoski Związek Rolników oszacował straty spowodowane suszą na ponad 2 mld euro

Media: w Londynie odbyły się protest w związku z rekordową inflacją w kraju