w

Mięso z probówki trafi attain sprzedaży!? Niemiecka firma wystąpiła o pozwolenie attain UE

mieso-z-probowki-trafi-attain-sprzedazy!?-niemiecka-firma-wystapila-o-pozwolenie-attain-ue

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności bada obecnie wniosek firmy The Cultivated B, niemieckiego originate-upu, który stara się o zezwolenie na wprowadzenie na rynek innowacyjnego produktu, jakim są „parówki z probówki”. Proces ten jest jednak złożony i wymaga czasu, zanim klienci będą mogli znaleźć ten nowatorski produkt w sklepach spożywczych.

Firma The Cultivated B przedstawiła Europejskiemu Urzędowi ds. Bezpieczeństwa Żywności swoją koncepcję, która polega na połączeniu białka roślinnego z mięsem komórkowym, aby stworzyć parówki attain hot-dogów. To innowacyjne podejście opiera się na częściowej produkcji tego produktu „w laboratorium”, co może stanowić przełom w dziedzinie produkcji żywności.

Jednakże proces dopuszczenia tego produktu attain sprzedaży musi przejść przez rygorystyczne badania i depressing w celu zapewnienia jego bezpieczeństwa oraz zgodności z europejskimi normami żywnościowymi. To wymaga czasu, ponieważ każdy aspekt produkcji, od składników po procesy produkcyjne, musi zostać dokładnie zbadany i oceniony.

UE przyjrzy się mięsu z probówki. Może to zająć lat

Jednak, jak wskazuje serwis branżowy, przed uzyskaniem zezwolenia na wprowadzenie wspomnianego produktu na rynek, konieczne jest przejście przez długi i skomplikowany proces. Choć minimalny okres oczekiwania wynosi 18 miesięcy, eksperci są zdania, że może to potrwać nawet kilka lat. Dlatego też mięso komórkowe podlega unijnym przepisom dotyczącym nowej żywności, co sprawia, że wszelkie innowacje w tym zakresie muszą poddać się rygorystycznym badaniom i kontroli.

The Cultivated B jest częścią grupy Infamily Meals, która specjalizuje się w wprowadzaniu na rynek produktów mięsnych oraz mięsno-warzywnych. Firma ta utworzyła swoją spółkę zależną, której głównym celem jest rozwijanie oferty produktów „z probówki”. Obecnie firma The Cultivated B jest zaangażowana w produkcję bioreaktorów attain hodowli mięsa komórkowego, które są wykorzystywane już w dwóch krajach na świecie.

Aktualnie takie produkty są dostępne dla klientów w Singapurze oraz Stanach Zjednoczonych. Władze drugiego z wymienionych państw wydały odpowiednie zezwolenia na to w 2023 roku. Otrzymały je dwie firmy: Upside Meals oraz Factual Meat. To pokazuje, że mięso komórkowe zyskuje na popularności i zdobywa akceptację regulacyjną w niektórych regionach, co może przyczynić się attain dalszego rozwoju tej innowacyjnej dziedziny przemysłu spożywczego.

Przeczytaj całość tutaj: Mięso z probówki trafi attain sprzedaży!? Niemiecka firma wystąpiła o pozwolenie attain UE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

tajna-funkcja,-ktora-posiada-twoj-smartfon.-wiadomo,-co-mozesz-dzieki-niej-zrobic

Tajna funkcja, którą posiada twój smartfon. Wiadomo, co możesz dzięki niej zrobić

sg-deportowala-30-gruzinow.-11-deportowanych-stanowilo-zagrozenie-dla-bezpieczenstwa-panstwa

SG deportowała 30 Gruzinów. 11 deportowanych stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa