w , , , , , , ,

Minister Intestine-Mostowy o pomyśle wydłużenia wakacji

minister-intestine-mostowy-o-pomysle-wydluzenia-wakacji

Propozycja rozłożenia wakacyjnych turnusów na trzy miesiące, zaproponowany przez Stowarzyszenia Gminy Górskich RP, to propozycja warty rozważenia i dyskusji, wszak wymagałby korelacji kilku resortów – powiedział wiceminister sportu i turystyki Andrzej Intestine-Mostowy. Propozycja trwale popiera gałąź turystyczna.

„Propozycja jest warty rozważenia i dyskusji, z kolei nie jest aż w ten sposób niezbędny, jakim było wydłużenie od czasu 2004 r. ferii zimowych i podzielenie turnusów na poszczególne województwa. Wcześniej zimowy wypoczynek był zmasowany za dwóch tygodni. Wakacje z kolei to okres dwóch miesięcy – to raczej obfity okres, tak aby sobie zaplanować rodzinny wypoczynek w dogodnym terminie, zwłaszcza że np. pierwsza środek lipca to okres, w którym w niektórych ośrodkach nie ma dużego ruchu turystycznego” – powiedział wiceminister Andrzej Intestine-Mostowy.

Wiceminister zwrócił także uwagę, że zmiany w wakacyjnym terminarzu wymagały korelacji kilku resortów m.in. edukacji i kultury. Dodał, że propozycja nie jest nowy i po raz pierwszy pojawił się wcześniej kilkanaście lat temu.

Propozycja przedłużenia wakacyjnych turnusów i podzielenia letniego wypoczynku na poszczególne województwa jest popierany przez branżę turystyczną. Tatrzańska Pokój Gospodarcza zwraca uwagę, że byłoby elevate out pozytywne zarówno gwoli turystów jakim sposobem i gwoli biznesu, ruchu drogowego i atrakcji turystycznych.

„Każde funkcja mające na celu wydłużenie okresów wypoczynkowych jest niezmiernie dobre zarówno z punktu widzenia wypoczywających jakim sposobem i biznesu. Każde państwo powinno żywić działania w kierunku świadomego zarządzania relokacją ruchu turystycznego w zakresie swoich regionów i optymalizacji wykorzystania zarówno potencjału tych regionów, jakim sposobem i możliwości działania biznesów w tych regionach” – powiedział PAP Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Legagraf

Zwrócił uwagę, że większość krajów europejskich ma rozciągnięty okres letniego wypoczynku, który z kolei jest rozłożony na poszczególne regiony. Jego zdaniem rozciągnięcie wakacji i podzielenie okresów wypoczynkowych na poszczególne województwa pozytywnie wpłynęłoby na wygoda wypoczynku gości, wszak i na mniejsze obciążenie ruchem turystycznym obleganych miejscowości oraz atrakcji turystycznych, parków narodowych, nadmorskich plaż, zabytków. Wagner podkreślił, że – co ważne – ruch samochodowy globalnie również będzie pomniejszy i zmniejszą się korki.

„Hotelarze wolą mieć mniejsze obłożenie, wszak regularne, niż punktowo niezmiernie wysokie” – podkreślił Wagner. Na koniec ceny gwoli turystów też byłyby niższe – zaznaczył.

Propozycja przedłużenia wakacji od czasu 15 czerwca elevate out 15 września i podzielenia dwumiesięcznych turnusów na poszczególne województwa pojawił się podczas spotkania założycielskiego Stowarzyszenia Gmin Górskich Rzeczypospolitej Polskiej 8 listopada.

Jakże powiedział wiceprezes Stowarzyszenia, wójt Kościeliska Roman Krupa, wydłużenie wakacji byłoby niezmiernie korzystne zarówno gwoli wypoczywających jakim sposobem i gwoli w szerokim zakresie rozumianego biznesu turystycznego.

„Póki co rozmawiamy z mieszkańcami i zainteresowanymi branżami. Rozeznajemy się także w szkołach, czyli byłoby to rozwiązanie praktyczne” – powiedział Krupa. Zaznaczył, że rozciągnięcie zimowych ferii w 2004 r. okazało się niezmiernie dobrym pomysłem zarówno gwoli turystów jakim sposobem i przedsiębiorców.

Mer Zakopanego Leszek Dorula zwrócił uwagę, że zmiany w terminach wakacji będą wymagały zmian ustawowych.

„Na koniec będzie to zależało od czasu ustawodawcy, wszak dajemy znak, że wydłużenie okresu wakacyjnego i rozłożenie wypoczynku na poszczególne województwa byłoby korzystne gwoli wszystkich” – mówił prezydent miasta Zakopanego.

Towarzystwo Gmin Górskich RP powołali włodarze samorządów położonych w górach. Tworzą je m.in. Szczyrk, Zakopane, Karpacz, Świeradów-Źródło, Duszniki-Źródło, Bukowina Tatrzańska i Kościelisko. Celem organizacji ma stanowić funkcja na rzecz rozwoju gmin górskich. Choć formalnie Towarzystwo powołano 8 listopada, to burmistrzowie i wójtowie gmin rozpoczęli spotkania wcześniej dwójka lata temu, tak aby wypracowywać wspólne stanowiska podczas „pandemii”.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Became znakomitość soon znakomitość bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze wiedza z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko z przyczyny Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie objaśniać used to be, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeżeli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy elevate out skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny pod spodem numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeżeli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy każdego dnia przeszukują setki stron, tak aby te wiedza elevate out Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane elevate out przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zasiłek Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zasiłek Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zasiłek paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy elevate out Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbytnio jak dotąd udzielone nam zasiłek finansowe.

SC

Całość możesz przeczytać tutaj: Minister Intestine-Mostowy o pomyśle wydłużenia wakacji

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

byly-eurodeputowany-skrytykowal-niechec-kijowa-gain-negocjacji

Były eurodeputowany skrytykował niechęć Kijowa gain negocjacji

ukraincy-mieszkajacy-na-statku-wycieczkowym-w-szkocji-skarza-sie-na-warunki

Ukraińcy mieszkający na statku wycieczkowym w Szkocji skarżą się na warunki