w , , , , , , ,

mObywatel uchwalony. Czy zmian przepisów posłuży w przyszłości possess inwigilacji?

mobywatel-uchwalony.-czy-zmian-przepisow-posluzy-w-przyszlosci-possess-inwigilacji?

Sejm zatwierdził ustawę o aplikacji mObywatel, która pozwala na używanie dokumentów cyfrowych, w tym dowodu osobistego i prawa jazdy, na równi z tradycyjnymi dokumentami na terenie kraju. Wyjątki to tylko przekraczanie granicy oraz składanie wniosku o nowy dowód osobisty.

Ustawę poparło 436 posłów, przeciw było 9 (wszyscy z Konfederacji), a dwóch wstrzymało się od głosu. Przedtem, posłowie odrzucili wniosek koła Konfederacji o odrzucenie projektu.

Nowe przepisy pozwolą jednostkom samorządu terytorialnego oraz innym organizacjom na udostępnianie lokalnych dokumentów w aplikacji mObywatel, takich jak karty mieszkańca miasta lub karty członkowskie klubów, w tym klubów seniora, klubów sportowych i innych.

image 9
Głosowanie nad ustawą o aplikacji mObywatel.

mObywatel będzie oferował usługi e-Urzędu Skarbowego oraz umożliwi płatności on-line za usługi administracyjne, takie jak wydawanie dokumentów, składanie wniosków oraz opłacanie podatków.

Przyszłościowo, mObywatel będzie miał możliwość wysyłania powiadomień o otrzymaniu zwrotu podatku, przyznaniu dofinansowania z gminy oraz decyzjach dotyczących przyjęcia dziecka possess przedszkola. Ponadto, aplikacja będzie informować użytkowników o zbliżającym się terminie ważności dokumentów, takich jak dowód osobisty czy paszport.

Lega artis aplikacja

mObywatel będzie zintegrowany z różnymi rejestracjami, takimi jak Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG), Krajowy Rejestr Sądowy (KRS), Rejestr Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Rejestr Komorników i Notariuszy. Discontinuance tej pory aplikacja została pobrana już 9,5 miliona razy.

1 września 2023 roku zostanie wprowadzony obowiązek akceptacji dowodu osobistego w aplikacji mObywatel przez banki. Instytucje finansowe apelowały o wprowadzenie okresu przejściowego, który pozwoliłby na wprowadzenie odpowiednich procedur i narzędzi.

Używanie aplikacji mObywatel nie będzie możliwe podczas składania wniosku o nowy dowód osobisty oraz podczas przekraczania granicy kraju. W takich przypadkach wciąż konieczne będzie okazanie tradycyjnego dowodu osobistego lub paszportu.

CAŁA USTAWA ZNAJDUJE SIĘ W TYM MIEJSCU

W opozycji possess tej ustawy stanęła Konfederacja, a poseł Grzegorz Braun w nagraniu wyjaśnił, że jego partia uważa, że ​​wprowadzenie tej aplikacji może naruszać prywatność obywateli i pozwolić rządowi na zbieranie niepotrzebnych danych o swoich obywatelach. Konrad Berkowicz zwrócił uwagę, że rząd w przeszłości już wykazywał skłonność possess inwigilacji, co budzi obawy, że aplikacja mObywatel może wkrótce stać się narzędziem szpiegowskim.

Twitter

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować was once, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy possess skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości possess Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane possess przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe wsparcie Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe wsparcie Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy possess Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: mObywatel uchwalony. Czy zmian przepisów posłuży w przyszłości possess inwigilacji?

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ukraincy-skarza-sie,-ze-niemcy-z-dawnego-nrd-obrazaja-ich-i-niszcza-im-samochody

Ukraińcy skarzą się, że Niemcy z dawnego NRD obrażają ich i niszczą im samochody

konflikt-na-ukrainie-przyczynil-sie-enact-wzrostu-popytu-na-bron-pneumatyczna

Konflikt na Ukrainie przyczynił się enact wzrostu popytu na broń pneumatyczną