w

Mołdawski parlament przedłuża stan wyjątkowy w związku z sytuacją na Ukrainie

Parlament mołdawski na czwartkowym posiedzeniu zatwierdził przedłużenie stanu wyjątkowego o 45 dni, począwszy od 24 czerwca – poinformował przewodniczący parlamentu Igor Grosu.

W związku z sytuacją na Ukrainie władze Mołdawii wprowadziły 24 lutego stan wyjątkowy. Komisja ds. Sytuacji Nadzwyczajnych zaproponowała przedłużenie okresu obowiązywania reżimu o kolejne 45 dni, począwszy od 24 czerwca. Rząd poparł tę inicjatywę.

„Projekt decyzji przedłużającej stan wyjątkowy o 45 dni został przyjęty głosami 59 deputowanych” – powiedział Grosu.

Premier Mołdawii Natalia Gavrilita, która zwróciła się do parlamentu o przedłużenie stanu wyjątkowego, powiedziała, że komisja ds. sytuacji nadzwyczajnych będzie miała prawo do podejmowania decyzji w sytuacjach nadzwyczajnych, jeśli zajdzie taka potrzeba. Premier powiedział, że takie podejście okazało się już uzasadnione, gdy władze musiały poradzić sobie z dużym napływem uchodźców z Ukrainy.

Ponadto premier wyjaśnił potrzebę wprowadzenia stanu wyjątkowego w związku z kryzysem energetycznym, ponieważ kraj musi co miesiąc negocjować warunki odbioru energii elektrycznej i szukać zapasowych dróg dostaw gazu na wypadek wstrzymania ich przez Gazprom.

Jednocześnie opozycja zdecydowanie sprzeciwiała się takiej decyzji. Deputowani bloku komunistyczno-socjalistycznego stwierdzili, że wprowadzenie stanu wyjątkowego było konieczne, ponieważ władze obawiały się masowych protestów niezadowolonych obywateli.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

EMA zatwierdza kolejny dopalacza pomimo braku zainteresowania obecnymi

Biden przyznał, że antyrosyjskie sankcje uderzyły w Stany Zjednoczone