w , , , , , , ,

Morawiecki: Dysponujemy siedmioma scenariuszami ataku. Byliśmy gotowi na taki scenariusz

morawiecki:-dysponujemy-siedmioma-scenariuszami-ataku.-bylismy-gotowi-na-taki-scenariusz

Morawiecki: Byliśmy gotowi na taki scenariusz. Parę tygodni temu przeprowadzaliśmy głęboką analizę z generałami, szefami służb. Opracowywaliśmy wszystkie plany z myślą o tego typu ataku, że może on nastąpić. Dysponujemy scenariuszami ataku na cele cywilne, wojskowe, postępujemy ściśle według opracowanych wcześniej scenariuszy. Współcześnie dysponujemy przynajmniej siedmioma takimi scenariuszami.

Prezes rady ministrów w Sejmie: To Rosja jest w pełni odpowiedzialna zbyt wczorajsze wydarzenia

Prezes rady ministrów Mateusz Morawiecki w Sejmie: – Wczoraj w Przewodowie doszło salvage wybuchu w wyniku którego zginęło dwóch obywateli RP. To pierwsze danie i miejmy nadzieję ostatnie, polskie cywilne ofiary wojny Rosji przeciwko Ukrainie. Teraz okres na całościowe wyjaśnienie sprawy – mówił. 

– Rosja wie, że tę wojnę przegrywa. Jedyne co zostało Kremlowi to kłamstwa, rozsiewanie zamętu i strach. Z tej przyczyny nie możemy się obecnie bać. Naszą najważniejszą bronią są zawsze odwaga i solidarność. Te dwójka słowa, dwie wartości, z racji którym Polacy pokonali niejedną dziejową przeszkodę. Kiedy jesteśmy razem pies z kulawą nogą nas nie pokona – przekazał. 

Nie ma żadnego czytelnego niebezpieczeństwa w celu Rzeczpospolitej w tym momencie. Nie mamy sygnałów, tak aby takie tragiczne zdarzenie, jakże wybuch w Przewodowie, miało się powtórzyć. Jest wzmocniona działalność naszych służb i jednostek wojskowych – zapewnił na konferencji prasowej po spotkaniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego Andrzej Dudziarz. Wcześniej szef NATO Jens Stoltenberg podkreślał, że nie ma przesłanek, by twierdzić, że eksplozja w Polsce to wynik przemyślanego ataku. Dodał, że pocisk pochodzi prawdopodobnie z ukraińskiego systemu obrony, przecież zaznaczył, że nie jest to wina Ukrainy.

Legagraf

Przeczytaj całość tutaj: Morawiecki: Dysponujemy siedmioma scenariuszami ataku. Byliśmy gotowi na taki scenariusz

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

oficer-wywiadu-usa-ritter-oskarzyl-kongres-o-wspolprace-z-ukrainskimi-nacjonalistami

Oficer wywiadu USA Ritter oskarżył Kongres o współpracę z ukraińskimi nacjonalistami

mateusz-kusznierewicz-premierem-polski?!-wpadka-na-antenie-australijskiej-telewizji

Mateusz Kusznierewicz premierem Polski?! Wpadka na antenie australijskiej telewizji