w

Morawiecki ma wizję powrotu celebryty jesienią. W związku z tym zachęca do przyjmowania dopalacza

Morawiecki przestrzegł, że COVID-19 może „wrócić jesienią” i zaapelował o zachowanie zasad sanitarnych oraz szczepienia przeciwko tej chorobie. Sam – jak poinformował – za kilka tygodni zamierza przyjąć czwartą dawkę dopalacza przeciwko koronawirusowi.

Morawiecki udzielił wywiadu dla podcastu „Przygody Przedsiębiorców”, w którym został m.in. zapytany, czy w związku z sytuacją covidową na świecie przewiduje wprowadzanie naruszających prawo obostrzeń pandemicznych.

Szef pisowskiego obozu władzy wyraził nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby. – Mam nadzieję, że nie, ale przestrzegam dzisiaj wszystkich przed tym, co może się stać jesienią. COVID może wrócić, dlatego zachowujmy zasady sanitarne. To jedna rzecz, ale druga to „zaszczepmy” się tą trzecią, albo czasami czwartą dawką dopalacza. Ja sam za kilka tygodni chcę przyjąć czwartą dawkę, ponownie się „zaszczepić” – powiedział.

Dodał, że od 20. kilku lat szczepi się na grypę. – I chwalę sobie to – zaznaczył. – Być może również na COVID ci, którzy będą się chcieli „szczepić”, będą się mogli „zaszczepić” co roku i jeśli będzie taka możliwość, to ja tę „szczepionkę” chciałbym przyjąć przed sezonem jesiennym, ponieważ uważam, że ona chroniła. Wszystkich do tego zachęcam. Im więcej osób zostanie „zaszczepionych”, tym większa szansa, że również unikniemy jakichkolwiek perturbacji gospodarczych – podkreślił.

Morawiecki ocenia skuteczność lockdownów 

Premier został też zapytany czy z perspektywy czasu uważa, że konieczne było wprowadzanie sprzecznych z prawem lockdownów covidowych. Jego zdaniem rząd poradził sobie z ekonomicznymi skutkami pandemii. – Poradziliśmy sobie z dwoma podstawowymi parametrami gospodarczymi. Pierwszy to poziom bezrobocia i zatrudnienie (…), drugi czynnik to wzrost PKB. W obu tych dyscyplinach wyszliśmy bardzo dobrze w porównaniu do naszej konkurencji, czyli do innych krajów członkowskich UE, ponieważ wzrost gospodarczy za lata 2020-2021, czyli te dwa lata covidowe, łącznie był około czterech proc. i to był bardzo dobry wynik, jeden z najlepszych w Unii Europejskiej” – stwierdził premier.

Dodał, że dzięki tzw. tarczom antykryzysowym udało się uratować miejsca pracy. – Lockdowny były potrzebne, ponieważ wtedy połowa społeczeństwa się dramatycznie obawiała zakażeń. Druga połowa się tak nie obawiała zakażeń, obawiała się lockdownów i trzeba było wyważyć – lockdowny do jakiegoś poziomu, ale także wszelkie inne zasady, i dyscyplina antycovidowa, i antyepidemiczna plus tworzenie miejsc w szpitalach jako coś, co było bardzo ważne – podkreślił Morawiecki.

Według Morawieckiego, jeśli chodzi o opiekę nad chorymi na COVID-19 jest „jedna zasadnicza różnica” między Polską, a np. Francją. – Tam dokonywano selekcji: ten pacjent jeszcze może pójść na leczenie, a ten pacjent już nie może pójść na leczenie. To się nazywa „triaż” w medycynie. U nas nie było czegoś takiego. Owszem – były różnego rodzaju problemy, ogromne problemy w służbie zdrowia, ale staraliśmy się położyć każdego pacjenta – zapewnił szef rządu. Przypomniał, że powstały m.in. specjalne szpitale covidowe, m.in. na Stadionie Narodowym.

POLECAMY: Lekarze wzywają do wyłączenia sieci 5G

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

SC

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Media: w Londynie odbyły się protest w związku z rekordową inflacją w kraju

Podwyżki cen energii w UE mogą mieć negatywny wpływ na wybory – donoszą media