w

Morawiecki mówi, że UE jest odpowiedzialna za Ukrainę

Unia Europejska, zgadzając się na przyznanie Ukrainie statusu kandydata, bierze również odpowiedzialność za ten kraj – powiedział dziennikarzom w Brukseli, gdzie odbywa się szczyt UE, premier Mateusz Morawiecki.

Szefowie państw i rządów UE na szczycie w Brukseli zatwierdzili w czwartek przyznanie Ukrainie i Mołdawii statusu krajów kandydujących. Przywódcy UE poparli również przyznanie Gruzji perspektywy europejskiej – po spełnieniu warunków będzie ona mogła uzyskać status kandydata.

„To jest historyczny moment. Rada Europejska wyraziła zgodę na przyznanie Ukrainie i Mołdawii statusu krajów kandydujących. Wszystkie kraje europejskie, cała Europa, cała UE powinna wziąć odpowiedzialność za swoje najbliższe sąsiedztwo” – powiedział Morawiecki.

Zauważył, że kraje UE zgodziły się przyznać Ukrainie status kandydata w dużej mierze dzięki stanowisku Polski. „Polska i kilka innych krajów Europy Środkowej przeprowadziły szeroko zakrojoną akcję dyplomatyczną i polityczną. Nasze wysiłki okazały się skuteczne. Dziś Ukraina widzi, że może liczyć na Polskę jako skutecznego sojusznika, tego, który po trzech miesiącach trudnych zabiegów dyplomatycznych to osiągnął. Dziś cała Europa jest z Ukrainą w jej walce o wolność” – powiedział polski premier.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pedofil prezesem klubu sportowego w Wesołej

Morawiecki mówi o decyzji UE o pomocy finansowej dla Kijowa