w

Morawiecki: „Stoimy dzisiaj u progu bardzo poważnej globalnej zawieruchy gospodarczej”

Stoimy dzisiaj u progu bardzo poważnej globalnej zawieruchy gospodarczej, dlatego wszystkie pieniądze zewnętrzne, z KPO są Polsce jeszcze bardziej potrzebne, niż przed 24 lutego, kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę – podkreślił w sobotę premier Mateusz Morawiecki. I nadal upiera się przy szkodliwych dla Polski „kamieniach milowych”.

Szef rządu został zapytany w sobotę na konferencji prasowej w Ostrowie (woj. małopolskie) o przyszłość wymiaru sprawiedliwości i pieniądze na KPO, w kontekście swojej wypowiedzi z piątku w Spale.

Premier był wówczas pytany przez jednego z uczestników zjazdu klubów „Gazety Polskiej” o Krajowy Plan Odbudowy i czy – związane z nim kamienie milowe – nie zagrażają polskiej suwerenności.

„99 procent tych kamieni milowych jest absolutnie w interesie Polski” – przekonywał członków klubu „GP”.

POLECAMY: MS wydaje komunikat, ze nie akceptował KPO w obecnej wersji

„Ten jeden procent, czyli tzw. kamienie dotyczące wymiaru sprawiedliwości. Wiecie co? Reformujemy już ten wymiar sprawiedliwości siódmy rok. Ja bym nie chciał umierać za wymiar sprawiedliwości. Naprawdę. Nie opłaca się. Opłaca się utrzymać przede wszystkim suwerenność Polski, to jest dziś najważniejsze. KPO i całe środki unijne, które są zależne także od tego programu, służą wzmocnieniu naszej suwerenności” – podkreślił w piątek premier.

W sobotę w Ostrowie premier zauważył, że „stoimy dzisiaj u progu bardzo poważnej globalnej zawieruchy gospodarczej”.

„Widzimy co, dzieje się na rynkach surowców. Widzimy co, dzieje się na rynkach finansowych, na rynku obligacji chociażby. Dlatego wszystkie pieniądze zewnętrzne, te unijne, grantowe, z Krajowego Planu Odbudowy, i z umowy partnerstwa, czyli wieloletnich ram finansowych są Polsce dzisiaj jeszcze dużo bardziej potrzebne niż sześć miesięcy temu, niż przed wojną, niż przed 24 lutego, kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę” – powiedział szef rządu.

To dlatego – jak mówił – „skoro ciężko nam jest dojść do porozumienia z Komisją Europejską, utrzymuję, że ta cała sfera i jej reformowanie, czyli sfera wymiaru sprawiedliwości jest bardzo ważna”.

„Ale dziś musimy jednocześnie też uwzględnić priorytety po stronie gospodarczej i po stronie zapobiegania tym wszystkim kryzysowym sygnałom, które do nas przychodzą. I to jest najważniejsze, żebyśmy w taki sposób popatrzyli również na KPO. Sądzę, że wszyscy, także i tutaj starostwo tarnowskie, i wszyscy starostowie, i wszyscy wójtowie w całej Polsce, zdają sobie doskonale sprawę jak ważne jest łączenie środków budżetowych, państwowych, tych z naprawionego przez rząd Prawa i Sprawiedliwości budżetu państwa polskiego ze środkami samorządowymi, ale również z grantowymi środkami unijnymi” – powiedział Mateusz Morawiecki.

O ile z przewidywaniami premiera dotyczącymi nadchodzącej „zawieruchy gospodarczej” można się zgodzić, o tyle twierdzenie, że pieniądze z KPO nam pomogą, jest fałszywe. Po pierwsze pieniądze będą wydawane zgodnie ze szkodliwymi dla Polski wytycznymi Brukseli, a po drugie dadzą kolejny impuls proinflacyjny.

Premier Morawiecki i rząd PiSu i tak rozbuchali inflację do niespotykanych od lat rozmiarów, kłamliwie wszystko zwalają na Putina, a teraz jeszcze twierdzą, że dolanie unijnej benzyny do polskiego ognia może nas uratować…

Z takim podejściem kryzys dotknie Polskę najbardziej ze wszystkich państw Europy.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Putin: Rosja jest gotowa do użycia broni jądrowej w przypadku „zagrożenia dla suwerenności”

Bitcoin spada poniżej 20 000 USD po raz pierwszy od grudnia 2020 r.