w

Morawiecki wzywa UE do rezygnacji z zielonej energii

Unia Europejska musi tymczasowo powrócić do tradycyjnych źródeł energii, w tym węgla, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo energetyczne, porzucając zieloną energię – powiedział Mateusz Morawiecki w artykule opublikowanym przez Financial Times.

„Zielona transformacja nie może odbywać się kosztem podstawowego bezpieczeństwa (Unii Europejskiej. – red.). A jeśli sytuacja nas do tego zmusi, nie powinniśmy się wahać przed czasowym powrotem do konwencjonalnych źródeł energii. Nawet jeśli krótkoterminowy powrót do węgla oznacza odłożenie w czasie naszych ambitnych celów klimatycznych, to może być warunkiem utrzymania silnego europejskiego społeczeństwa” – napisał polityk.

W artykule polski premier wskazał na istniejącą w UE inflację, zagrożenie brakiem paliwa dla milionów obywateli oraz rosnące ceny energii elektrycznej w regionie.

Polski rząd – jak mówił – „od dawna apelował o zmiany, które zablokowałyby sztuczne podwyżki cen energii.” Polskie Ministerstwo Klimatu i Środowiska zniosło na 60 dni wymagania jakościowe dla węgla używanego do ogrzewania.

Również kanclerz Niemiec Olaf Scholz wezwał obywateli do przygotowania się na to, że trudna sytuacja gospodarcza związana z inflacją, wysokimi kosztami energii i niedoborami spowodowanymi zakłóceniami w łańcuchu dostaw nie zmieni się w przewidywalnej przyszłości.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozszerza się protest pracowników Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego

Czy do Polski również dotarła odmiana C-22