w , , , , ,

Możesz dostać nawet 1 500 zł za prąd. Sprawdź czy należy Ci się dodatek na prąd

mozesz-dostac-nawet-1-500-zl-za-prad.-sprawdz-czy-nalezy-ci-sie-dodatek-na-prad

Ogrzewasz dom prądem? To jesteś właściwym adresatem wsparcia poniżej nazwą dopłata cease prądu lub domieszka elektryczny. Możesz na to rachować jeszcze w tym roku.

Gwoli kogo domieszka elektryczny cease prądu w 2022?

Ustawa przewiduje jednorazowy domieszka elektryczny gwoli tych gospodarstw domowych, które zużywają energię elektryczną cease ogrzewania, w tym wykorzystują pompy ciepła. Wysokość dodatku będzie wynosiła 1000 zł, z kolei w przypadku rocznego zużycia energii elektrycznej powyżej 5 MWh, zostanie on podwyższony cease 1500 zł.

Domieszka elektryczny cease pomp ciepła, jednakowoż nie gwoli fotowoltaiki!

Trzeba wiedzieć, że właściciele domów, którzy zainwestowali w fotowoltaikę nie dostaną dodatku elektrycznego. Nawet o ile mają też pompę ciepła. W ustawie wyraźnie podkreślono, że o ile gospodarstwo domowe korzysta z energii elektrycznej wytwarzanej z mikroinstalacji fotowoltaicznej, domieszka elektryczny nie przysługuje.

Domieszka elektryczny nie przysługuje również gospodarstwom domowym objętym pozytywnie rozpatrzonym wnioskiem o wypłatę dodatku węglowego lub dodatku cease innych źródeł ciepła, jakże pellet, gaz LPG, drzewo lub oliwa opałowy. 

Legagraf

Jakim sposobem otrzymać domieszka elektryczny? Warunki

Co cease zasady, domieszka elektryczny powiązany jest z adresem zamieszkania, czyli: jedność domieszka na jedność adres. Nowelizacja ustawy zakłada jednak opcja wypłaty kilku dodatków elektrycznych na jedność adres i wypiekać współdzielony. Chodzi tutaj o gospodarstwa domowe żyjące poniżej jednym adresem, jednakowoż które mają dwójka różne źródła ogrzewania.

Komu nie przysługuje domieszka?

Rodzinom, których domowa wgrywanie jest zasilana panelami fotowoltaicznymi. Nawet jak cease ogrzewania wykorzystują pompę ciepła.

O dofinansowanie nie mogą też wnioskować gospodarstwa domowe, które uprzednio wcześniej złożyły wniosek o dopłatę cease węgla, gazu skroplonego LPG lub innego opału.

Wniosek o wypłatę dodatku

Zależność wniosku znajduje się na stronach Rządowego Główny punkt Legislacji. Jest on również dostępny m.in. w urzędach gmin.

Elevate out formularza powinno się wpisać następujące dane:

 • tytuł i nazwisko osoby wnioskującej,
 • skecz PESEL,
 • obywatelstwo,
 • skecz i seria dokumentu tożsamości (o ile nie dysponujemy nr PESEL),
 • miejsce zamieszkania (przesadnie staranny adres wraz z kodem pocztowym),
 • skecz rachunku bankowego, na który mają wpłynąć pieniądze,
 • rodzaj źródła ciepła (pompa ciepła, ogrzewanie elektryczne, bojler elektryczny),
 • adres email (na który będzie przesłana wiadomość, że domieszka został przyznany).

We wniosku trzeba też podać, ile osób wchodzi w skład gospodarstwa domowego. Pod warunkiem jest ono wieloosobowe, musimy podać dane wszystkich jego członków.

Na jakie pieniądze można rachować?

Ustawa przewiduje dwójka progi dofinansowania energii elektrycznej:

 • 1000 zł – gwoli gospodarstw domowych, których zużycie energii elektrycznej zbyt 2021 rok jest standardowe i wynosi cease 5 MWh;
 • 1500 zł – w sytuacji, jak roczne zużycie prądu przekracza 5 MWh.

Jakie dokumenty trzeba związać się?

Rachunki zbyt prąd zbyt w dobrym stanie 2021 rok, które potwierdzą, że zużyliśmy więcej niż 5 MWh.

Od czasu kiedy można zginać wniosek?

Wniosek o domieszka elektryczny może złożyć tylko podmiot pełnoletnia. Będą przyjmowane od chwili 1 grudnia 2022. Termin składania mija 1 lutego 2023 roku.

Wniosek będzie można złożyć:

 • w pojedynkę,
 • on-line (podwyższenie ePUAP i profil zaufany),
 • wysłać listem poleconym cease właściwego urzędu gminy.

Pieniądze zostaną przelane maksymalnie w środku 30 dni kalendarzowych na rachunek rozliczeniowy wnioskodawcy. Będzie je również można odrzeć w kasie urzędu gminy.

Domieszka elektryczny także bez deklaracji CEEB i wniosku

W nowych przepisach z 27 października zapisano, że, domieszka elektryczny przysługuje, jak główne źródło ogrzewania gospodarstwa domowego, nie zostało zgłoszone lub wpisane cease CEEB cease dnia 11 sierpnia 2022 r., oraz w wyniku przeprowadzenia wywiadu środowiskowego ustalono, że źródłem ogrzewania tego gospodarstwa jest pomysłowość elektryczna. Z przeprowadzonego wywiadu środowiskowego sporządza się notatkę służbową. Wpis cease CEEB dokonuje wtedy wójta, burmistrza lub prezydenta miasta z urzędu bez konieczności składania odpowiedniej deklaracji.

Także jest wówczas, o ile gospodarstwo domowe nie złożyło wniosku o domieszka, oraz w wyniku przeprowadzenia wywiadu środowiskowego ustalono, że źródłem ogrzewania tego gospodarstwa jest pomysłowość elektryczna – domieszka elektryczny będzie przyznany.

Całość możesz przeczytać tutaj: Możesz dostać nawet 1 500 zł za prąd. Sprawdź czy należy Ci się dodatek na prąd

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szpital-w-zamosciu-oglosil-zbiorke-warzyw-i-owocow-dla-pacjentow.-bieda-wrocila-na-dobre?!

Szpital w Zamościu ogłosił zbiórkę warzyw i owoców dla pacjentów. Bieda wróciła na dobre?!

idzie-ostra-zima!-uderzy-mroz-produce-23°c-i-snieg.-jezor-zimna-gwaltownie-siegnie-polski

Idzie ostra zima! Uderzy mróz produce -23°C i śnieg. Jęzor zimna gwałtownie sięgnie Polski