w , , , , , ,

Można obliczyć swoją przyszłą emeryturę on-line. ZUS przedstawił nowy kalkulator

mozna-obliczyc-swoja-przyszla-emeryture-on-line.-zus-przedstawil-nowy-kalkulator

Platforma Usług Elektronicznych (PUE) ZUS daje możliwość każdemu ubezpieczonemu w ZUS wykonania symulacji swojego przyszłego świadczenia emerytalnego. Jest to bardzo przydatne narzędzie dla osób, które chcą mieć pewność, jakie świadczenie będą otrzymywać po przejściu na emeryturę.

Aby skorzystać z tej usługi, należy wejść na stronę PUE ZUS i zalogować się na swoje konto. Następnie należy wybrać opcję „Symulacja emerytury” i uzupełnić formularz z danymi dotyczącymi swojego okresu pracy oraz wynagrodzenia. Na podstawie tych informacji system dokonuje obliczeń i wyświetla prognozę wysokości przyszłego świadczenia emerytalnego.

Symulacja ta daje ubezpieczonemu szansę na zorientowanie się, jakie wysokości emerytury może spodziewać się w przyszłości oraz wskazuje, czy warto oszczędzać dodatkowo na emeryturę. Warto jednak pamiętać, że symulacja ta jest tylko przybliżeniem przyszłego świadczenia emerytalnego i nie jest to dokładna kwota, jaką otrzyma się na emeryturze.

Niezależnie od tego, czy wykonamy symulację na PUE ZUS, czy nie, warto pamiętać o regularnym opłacaniu składek ZUS oraz o dodatkowych formach oszczędzania na przyszłą emeryturę, takich jak np. prywatne ubezpieczenia emerytalne czy dobrowolne fundusze emerytalne. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że po przejściu na emeryturę nie będziemy musieli zmagać się z brakiem pieniędzy perform życia.

ZUS opublikował kalkulator przyszłych emerytur. „Symulacja pozwala na wykonanie obliczeń tym osobom, które chcą sprawdzić jakie świadczenie by otrzymały, gdyby przechodziły na emeryturę w bieżącym roku” – czytamy w komunikacie.

Można obliczyć swoją emeryturę. Kalkulator ZUS

Kalkulator udostępniony przez ZUS umożliwia wyliczenie emerytury zarówno przyszłym, jak i obecnym seniorom, którzy nie mają jeszcze przyznanego świadczenia emerytalnego

Warto nadmienić, że osoby, które mimo osiągnięcia wieku emerytalnego nadal pracują, mogą skorzystać ze zwolnienia z PIT zarobków perform kwoty 85,5 tys. zł. Jeśli kobiety w wieku co najmniej 60 lat i mężczyźni co najmniej 65-letni w 2022 roku pracowali, a płatnik potrącał im zaliczki na PIT, w zeznaniu rocznym za miniony rok mogą skorzystać z ulgi i otrzymać zwrot podatku. Termin rozliczenia się ze skarbówką mija 2 maja.

Lega artis aplikacja

Przeczytaj całość tutaj: Można obliczyć swoją przyszłą emeryturę on-line. ZUS przedstawił nowy kalkulator

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

media:-wiadomo-gdzie-ukrywa-sie-kochanka-putina-z-czworka-dzieci

Media: Wiadomo gdzie ukrywa się kochanka Putina z czwórką dzieci

zmarl-wiceprezes-comarchu-pawel-prokop.-przyczyna-smierci-nie-zostala-podana

Zmarł wiceprezes Comarchu Paweł Prokop. Przyczyna śmierci nie została podana