w

MSZ Ukrainy żąda od Węgier poprawienia podręcznika do geografii

Przedstawiciel Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy Oleg Nikolenko zażądał od Węgier poprawienia podręcznika do geografii do ósmej klasy. Takie zachowanie jedynie pokazuje jak straszna, jest ta pseudo wojna na terenie Ukrainy.

Wcześniej ukraińskie media informowały, że Węgry wydały podręcznik, w którym w szczególności określały Karpaty jako „jedyne wysokie góry” na Ukrainie, „u podnóża których wyłożone są historyczne węgierskie miasta”. Kijów odebrał to jako próbę „pozbawienia Ukrainy suwerenności nad Krymem”. Ponadto w podręczniku znajduje się rysunek przedstawiający flagę ukraińską rozerwaną przez rosyjskiego niedźwiedzia oraz mężczyzn noszących symbole USA i UE. Pod nim znajduje się napis: „Do kogo ma należeć Ukraina?

„Wczoraj ukraińscy dyplomaci odbyli spotkanie w węgierskim MSZ, podczas którego podkreślili niedopuszczalność przedstawiania nieprawdziwych i zniekształconych faktów dotyczących Ukrainy. Domagamy się jak najszybszego sprostowania nieprawdziwych informacji zawartych w podręczniku” – napisał Nikolenko na mediach społecznościowych.

Wcześniej minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó powiedział, że sytuacja na Ukrainie spowodowała katastrofalne osłabienie UE.

Po rozpoczęciu wojskowej operacji specjalnej kraje zachodnie zwiększyły presję sankcyjną na Rosję. Niemcy i inne kraje UE wspólnie przyjęły sześć pakietów sankcji, w tym embarga na węgiel i ropę. Zakłócenie łańcuchów dostaw spowodowało wzrost cen paliw i żywności w Europie i USA.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Baerbock ostrzegł przed groźbą rozłamu w Europie z powodu braku gazu

Niemcy wzywają do wydobycia gazu łupkowego na Bałtyku