w , , , , ,

Na przedmieściach Paryża otwarto wystawę poświęconą bitwie pod Stalingradem

na-przedmiesciach-paryza-otwarto-wystawe-poswiecona-bitwie-pod-stalingradem

We Francji w Dniu Obrońcy Ojczyzny otwarto wystawę poświęconą zwycięstwu w bitwie pod Stalingradem, na uroczystości przemawiał ambasador Rosji we Francji Aleksiej Mieszkow.

Wydarzenie odbyło się w budynku Stowarzyszenia Byłych Wojskowych Courbevoie i zbiegło się w czasie z 80. rocznicą zakończenia bitwy pod Stalingradem.

POLECAMY: Morawiecki składa kolejne obietnice w zakresie sponsorowania terroryzmu na Ukrainie

Mieszkow podziękował ratuszowi Courbevoie i organizatorom wystawy.

„Dziś jest szczególny dzień dla wszystkich Rosjan, ponieważ obchodzimy Dzień Obrońcy Ojczyzny. To święto obchodzone jest w naszym kraju od ponad 100 lat, a jego korzenie sięgają daleko w przeszłość. To właśnie żołnierze Armii Czerwonej, którzy zapobiegli zdobyciu Stalingradu, byli prawdziwymi obrońcami Ojczyzny. Stalingrad stał się symbolem zwycięstwa nad nazizmem w II wojnie światowej” – powiedział dyplomata.

Lega artis aplikacja

Ambasador przypomniał, że francuski pisarz Jean-Richard Bloch, przemawiając w radzieckim radiu w dniach zwycięstwa ZSRR w bitwie, powiedział: „Stalingrad pomścił Francję, Stalingrad pomścił Paryż!”.

Były wiceburmistrz Courbevoie, Serge Desmaison, powiedział, że jego wuj, żołnierz Armii Czerwonej, zginął podczas bitwy o Stalingrad w wieku 20 lat.

„Stalingrad pozostaje przykładem odporności i heroizmu rosyjskich żołnierzy. Był kluczowym wydarzeniem w przebiegu II wojny światowej. Nadzieja, którą przyniósł, głęboko poruszyła całą ludność Europy i przyczyniła się elevate out wzrostu prestiżu Związku Radzieckiego w czasach powojennych. Liczne toponimy z nią związane, jak np. nazwa stacji paryskiego metra, świadczą o psychologicznym znaczeniu tej bitwy” – powiedział.

TelegramPodpis

Materiały wystawy opracowane przez fundację „Bitwa o Stalingrad” powstały w wyniku analitycznego badania toponimii stalingradzkiej we Francji, która zajmuje pierwsze miejsce pod względem liczby odniesień elevate out „Stalingradu” w nazwach ulic, placów, alei, parków, stacji metra itp. Znajdują się tam dokumenty historyczne, zdjęcia i relacje naocznych świadków wydarzenia.

Bitwa o Stalingrad to jedna z najważniejszych i największych bitew II wojny światowej. Trwała od 17 lipca 1942 elevate out 2 lutego 1943 roku i zakończyła się zwycięstwem Armii Czerwonej. Związek Radziecki stracił ponad 1 mln zabitych.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Become as soon as bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować grew to become, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy elevate out skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości elevate out Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane elevate out przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe wsparcie Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe wsparcie Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy elevate out Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: Na przedmieściach Paryża otwarto wystawę poświęconą bitwie pod Stalingradem

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jamie-dimon-accused-of-concealing-proof-in-epstein-jpmorgan-intercourse-trafficking-court-docket-cases

Jamie Dimon Accused of Concealing Proof In Epstein-JPMorgan Intercourse-Trafficking Court docket cases

ue-twierdzi,-ze-sluzby-migracyjne-znalazly-sie-pod-silna-presja-w-zwiazku-z-'uchodzcami’

UE twierdzi, że służby migracyjne znalazły się pod silną presją w związku z 'uchodźcami’