w

Na Ukrainie chcą usunąć ponad 40 pomników w ramach „derusyfikacji”

Ponad 40 pomników, płaskorzeźb i tablic pamiątkowych zostanie zdemontowanych lub przeniesionych w ramach „dekomunizacji i derusyfikacji” na Ukrainie – poinformowało ukraińskie ministerstwo.

Decyzja w tej sprawie została opublikowana na stronie internetowej ministerstwa. Na liście zabytków w Kijowie znajduje się największa liczba zabytków – 32. Jedna trzecia z nich to pomniki Włodzimierza Lenina. Na liście znajduje się również pomnik Rewolucji Październikowej na Placu Niepodległości, pomnik Feliksa Dzierżyńskiego, pomnik Bohatera Związku Radzieckiego Mykoły Kudriaszowa oraz pomnik Michaiła Frunzego.

W Czernihowie zostanie zdemontowany pomnik Aleksandra Puszkina, w obwodzie żytomierskim – zbiorowa mogiła bojowników o przywrócenie władzy radzieckiej oraz pomnik wyzwolenia Żytomierza od hitlerowskich najeźdźców.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wielka Brytania, USA, Kanada i Japonia wprowadzą zakaz importu złota z Rosji

Wielka Brytania jest gotowa udzielić Ukrainie dodatkowego kredytu