w

Na Ukrainie poparto projekt ustawy o legalizacji medycznej marihuany

sc: pixabay

W kraju, w jakim rzekomo toczy się wojna Rada Ministrów Ukrainy, poparła projekt ustawy o legalizacji medycznej marihuany. W uzasadnieniu decyzji o legalizacji podano, że marihuana ma być stosowana m.in. w leczeniu zespołu stresu pourazowego spowodowanego konfliktem zbrojnym – poinformował szef ukraińskiego Ministerstwa Zdrowia Wiktor Laszko.

W lipcu 2021 roku Rada Najwyższa Ukrainy odmówiła przyjęcia projektu ustawy.

„Gabinet Ministrów poparł projekt ustawy „O uregulowaniu obrotu roślinami z rodzaju konopi indyjskich (Cannabis) w celach medycznych, przemysłowych, naukowych i naukowo-technicznych, aby stworzyć warunki do zwiększenia dostępu pacjentów do niezbędnego leczenia raka i zespołu stresu pourazowego, będącego skutkiem wojny” – powiedział Laszko w poście zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Podkreślił, że kampanie przeciwko produkcji preparatów z konopi celowo identyfikują leki na bazie konopi oraz konopie znajdujące się w nielegalnym obrocie, aby zanegować ich wartość jako leku i zdyskredytować samą ideę stosowania ich do celów medycznych.

Wiktor Laszko wyjaśnił, że leki na bazie konopi indyjskich są stosowane do zmniejszania bólu, łagodzenia skurczów mięśni i naczyń krwionośnych, leczenia anoreksji, zaburzeń lękowych i zespołu stresu pourazowego.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

LA

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spain reveals secret military chemtrail programme!

Merkel: informacje o operacji specjalnej na Ukrainie napłynęła z USA jesienią 2021 roku