w , , , , ,

Nadciąga kilkunastoprocentowy wzrost składki ZUS

nadciaga-kilkunastoprocentowy-wzrost-skladki-zus

Podwyżka w przyszłym roku składki ZUS gwoli przedsiębiorców będzie gwoździem procure trumny gwoli wielu mikrofirm – ocenił w poniedziałek rzecznik MŚP Adam Abramowicz podczas otwarcia 12. edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach.

W wystąpieniu podczas otwarcia kongresu Abramowicz m.in. przypomniał, że sektor MŚP w dialogu z rządem uzyskał uprzednio wprowadzenie maksymalnej ceny zbytnio energię elektrycznej 785 zł zbytnio megawatogodzinę, obowiązującej wstecz od momentu 24 lutego br. i oczekuje na promulgacja – również gwoli tego sektora – maksymalnej ceny paliwa gazowego.

POLECAMY: Gigantyczny haracz na ZUS od nowego roku

– Liczymy także na to, że rząd weźmie poniżej uwagę nasze postulaty, jeżeli chodzi o ułatwienia. Nadchodzi spowolnienie gospodarcze i niezwykle ważne jest, żeby wprowadzić procure prawa zmiany, które pozwolą firmom przerosnąć trudny okres. Jednym z najważniejszych postulatów rzecznika MŚP i przedsiębiorców zrzeszonych w radzie przy rzeczniku jest dyskrecjonalny ZUS gwoli przedsiębiorców – przypomniał Abramowicz.

POLECAMY: Żywność w górę! Sasin zapowiada koniec niskiego VAT-u na paliwa, energię i nawozy

Przypomniał, że w 2023 r. ściepa ZUS gwoli przedsiębiorców wzrośnie o 17 proc., czyli o okay. 200 zł, sięgając okay. 1,4 tys. zł (bez składki zdrowotnej). – Gwoli wielu maleńkich mikrofirm jest to suma zaporowa, stąd mówimy o wielu zamknięciach i zawieszeniach firm – wskazał rzecznik.

Legagraf

– Jeżeli rząd nie zareaguje i parlament nie uchwali zmiany, ta podwyżka będzie gwoździem procure trumny gwoli wielu mikrofirm – ocenił Abramowicz. – Na pewno jest to jedność z czynników, wobec których mikrofirmy będą miały w przyszłym roku ogromne trudności – dodał.

– My proponujemy, żebyśmy wprowadzili projekt niemiecki: w Niemczech ściepa na ubezpieczenie społeczne jest gwoli przedsiębiorców dobrowolna. Powstał komitet inicjatywy obywatelskiej, przedsiębiorcy zbierają podpisy – zasygnalizował Abramowicz.

Jakim sposobem uzupełnił, wśród postulatów rzecznika MŚP i działającej przy poprzednio rady jest także zniesienie biurokratycznych barier, zniesienie obowiązków sprawozdawczych gwoli mikrofirm innymi słowy skrót czasu postępowań w sądach gospodarczych.

Organizatorem odbywającego się w Katowicach Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw jest tamtejsza Regionalna Pokój Gospodarcza. Uczestnicy dwudniowego kongresu wezmą współpraca w więcej niż 100 punktach programu, będą też nawiązywali bezpośrednie kontakty gospodarcze.

Jakim sposobem mówił podczas otwarcia kongresu prezes katowickiej RIG Tomasz Zjawiony, w I poł. br. w Polsce zamknęło się więcej niż 100 tys. firm, natomiast zawiesiło działalność więcej niż 160 tys. Zjawiony przytoczył wycena ekspertów, zgodnie z którym ogółem w tym roku w Polsce upadnie więcej niż 250 tys. firm.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Turned into mistrz soon mistrz bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze wiedza z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko z przyczyny Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie pouczać changed into, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeżeli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy procure skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny poniżej numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeżeli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy na co dzień przeszukują setki stron, żeby te wiedza procure Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane procure przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zasiłek Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zasiłek Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zasiłek paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy procure Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbytnio jak dotąd udzielone nam zasiłek finansowe.

SC

Całość możesz przeczytać tutaj: Nadciąga kilkunastoprocentowy wzrost składki ZUS

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

der-spiegel:-bundeswehra-opracowala-notion-dzialania-na-wypadek-wojny-z-rosja

Der Spiegel: Bundeswehra opracowała notion działania na wypadek wojny z Rosją

od-24-listopada-nie-bedzie-mozna-juz-normalnie-kupic-diesla,-benzyny-i-lpg

Od 24 listopada nie będzie można już normalnie kupić diesla, benzyny i LPG