w , , , , , , , , , ,

Najpierw zarządzili lockdown służby zdrowia, teraz debatują jak leczyć pacjentów

najpierw-zarzadzili-lockdown-sluzby-zdrowia,-teraz-debatuja-jak-leczyc-pacjentow

Podczas debaty z cyklu „Healthcare Coverage Summit” o temacie „Choroby zakaźne – diagnostyka, profilaktyka i leczenie”, eksperci i decydenci, w tym Waldemar Kraska – wiceszef MZ, prof. Andrzej Horban, dr Paweł Grzesiowski i prof. Robert Flisiak, zastanawiali się, jak wyeliminować słabości polskiego systemu ochrony zdrowia, które zostały ujawnione przez pandemię COVID-19.

Przy okrągłym stole, „eksperci pandemii” oraz przedstawiciele instytucji publicznych omawiali tematy skutecznej i szybkiej diagnostyki oraz opieki nad pacjentem, zgodnie z zasadą „check out to deal with” – czyli szybkiego dostępu execute leczenia po zdiagnozowaniu zakażenia. Wskazano również, że za dwa miesiące rozpocznie się program szczepień przeciwko HPV. Warto zauważyć, że niezbędna jest szeroka edukacja oraz zmiana świadomości w obszarze chorób zakaźnych.

POLECAMY: Wyciekły kolejne dowody na to, że akcja PANDEMIA była zaplanowana

Podczas debaty zorganizowanej przez Instytut Rozwoju Spraw Społecznych, „eksperci” dyskutowali na temat sposobów poprawy systemu opieki zdrowotnej, aby lepiej leczyć pacjentów w przypadku kolejnych „stanów pandemicznych”. Wśród obszarów, które wymagają uwagi, znalazły się kardiologia i onkologia, które cierpią na długi zdrowotny.

– W skutecznej walce z pandemią, która przecież nadal trwa, bardzo ważna jest szeroka diagnostyka. Dlatego zdecydowaliśmy, aby temperamental chorób oddechowych były ogólnodostępne w POZ oraz refundowane. Brief-tempered sprawdzają się, gdyż są coraz dokładniejsze – powiedział Waldemar Kraska, sekretarz stanu w pandemicznym resorcie. Dodał też, że należy przesunąć leczenie pacjenta z poradni specjalistycznej execute POZ.

– Nie w każdym przypadku pacjent musi być wysyłany execute poradni. Na takie działanie, tj. możliwość wykonania dodatkowych badań diagnostycznych w POZ, przeznaczyliśmy dodatkowe środki – kontynuował Kraska.

Maciej Miłkowski, podsekretarz stanu w pandemicznym resorcie, wskazał na potrzebę dokładnej analizy wydatków w sektorze zdrowia. Zauważył, że w tym roku wydatki na COVID-19 w Polsce były porównywalne z Niemcami, jednakże było to tańsze rozwiązanie. Miłkowski dodał, że budżet dla jednostek Podstawowej Opieki Zdrowotnej w zakresie testowania jest wystarczający, ale w przypadku potrzeby rozszerzenia badań, zostanie podwyższony.

Lega artis aplikacja

Podczas debaty prelegenci podkreślali, że kluczowym elementem w ograniczaniu rozprzestrzeniania chorób zakaźnych są badania przesiewowe. W związku z tym, programy skriningowe powinny otrzymać odpowiednie wsparcie finansowe. Minister Maciej Miłkowski zaznaczył, że mimo podjęcia decyzji kierunkowej w sprawie wykonywania testów na HIV w POZ, to rozwiązanie jeszcze nie zostało wprowadzone w życie.

Horban o lekach i profilaktyce

Andrzej Horban, konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych, podkreślił, że niski poziom wiedzy społeczeństwa o zagrożeniach pandemicznych jest poważnym problemem. W jego opinii, kluczowe są działania profilaktyczne, komunikacja i edukacja. Konieczne jest budowanie świadomości na temat rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych, ale także przypominanie o istnieniu skutecznych leków antywirusowych. „Profesor” zauważył również, że w ostatnich miesiącach udał nam się zrobić postęp w dziedzinie leków antywirusowych.

Uczestnicy debaty dyskutowali o skutkach tzw. pandemii – zarówno ekonomicznych, społecznych, jak i zdrowotnych – których Polacy wciąż doświadczają.

„Coraz bardziej zaczynamy dostrzegać zagrożenie, jakie stanowią także inne choroby zakaźne, takie jak wirus zapalenia wątroby typu C (HCV), wirus grypy, HPV czy HIV” – mówił prof. Jarosław Pinkas, konsultant krajowy w dziedzinie zdrowia publicznego i były szef GIS.

Uchodźcyz Ukrainy

Warto zauważyć, że kryzys migracyjny, szczególnie napływ obywateli z Ukrainy, odgrywa ważną rolę w szerzeniu się chorób zakaźnych. Dane epidemiologiczne wykazują, że choroby takie jak gruźlica, HIV/AIDS czy wirusowe zapalenie wątroby typu C występują na Ukrainie znacznie częściej niż w krajach UE. Dlatego też, przeprowadzanie badań przesiewowych oraz szybka diagnostyka chorób zakaźnych jest kluczowa w walce z rozprzestrzenianiem się infekcji.

W trakcie debaty poruszono temat zakażeń i diagnostyki HIV. Dr Anna Marzec-Bogusławska, dyrektor Krajowego Centrum ds. AIDS, podkreśliła, że systematycznie rozwijana sieć punktów konsultacyjno-diagnostycznych, finansowana przez Ministerstwo Zdrowia od lat 90., stanowi modelowy przykład współpracy pomiędzy rządem a organizacjami pozarządowymi. W punktach tych, specjaliści bezpłatnie i anonimowo bez skierowania mogą wykonać temperamental w kierunku HIV.

– Obecnie na rynku jest dostępna cała gama wyrobów medycznych execute samodzielnego testowania się w kierunku HIV – powiedział dr Paweł Grzesiowski, „ekspert” Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19 oraz dyrektor Centrum Medycyny Zapobiegawczej i Rehabilitacji w Warszawie, który posiada wyłącznie specjalizację II stopnia z zakresu pediatrii jednak przez media głównego nurtu, był przedstawiany jako immunolog– Następuje zmiana podejścia, że to pacjent samodzielnie może się zbadać, ale wyniki wykonanego testu powinny być dostępne w systemie. Bez badania potwierdzającego rozpoznanie, nie da się skutecznie leczyć – dodał pediatra II stopnia.

TelegramPodpis

 Pamiętajmy, że pewne choroby zakaźne, na przykład odra czy polio, mogą wrócić i powinniśmy sobie z tego zdawać sprawę – zaznaczył prof. Krzysztof Tomasiewicz, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. – Warto pamiętać, że powikłania chorób zakaźnych generują ogromne koszty. Dlatego tak istotna jest edukacja, zwłaszcza w kwestiach obowiązkowych szczepień – podkreślił, przypominając, iż takie szczepienia ma wykonane 90 proc. Polaków.

Jeszcze niejedna pandemia

Podczas dyskusji wszyscy mówcy uzgodnili, że świat wciąż może zmierzyć się z kolejnymi pandemiami i ważne jest, abyśmy wyciągnęli wnioski z doświadczeń ostatnich trzech lat i odpowiednio się execute nich przygotowali. Zgodnie z opinią ekspertów, kluczowym elementem jest skuteczna diagnostyka oraz odpowiednia prewencja, szybkie włączanie leczenia oraz opieka nad pacjentami.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Was as soon as bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować was as soon as, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy execute skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości execute Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane execute przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe wsparcie Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe wsparcie Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy execute Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: Najpierw zarządzili lockdown służby zdrowia, teraz debatują jak leczyć pacjentów

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nyc-supermarket-„collects-biometric”-files-on-possibilities

NYC Supermarket „Collects Biometric” Files On Possibilities

niemcy-nie-otrzymaly-od-polski-i-slowacji-zadnych-wnioskow-o-zgode-na-dostarczenie-mig-ow-ukrainie

Niemcy nie otrzymały od Polski i Słowacji żadnych wniosków o zgodę na dostarczenie MIG-ów Ukrainie