w , , , , ,

Największą drożyzna dopiero przed nami! „84 proc. firm będzie musiało znacznie podnieść ceny”

najwieksza-drozyzna-dopiero-przed-nami!-„84-proc.-firm-bedzie-musialo-znacznie-podniesc-ceny”

Według metoda CBM Indicator w celu Konfederacji Lewiatan aż 84 proc. przedsiębiorstw uważa, że ceny oferowanych przez nich produktów i usług będą musiały wzrosnąć w najbliższych miesiącach o kilkadziesiąt procent.

Inflacja w październiku wyniosła oficjalnie 17,9 proc. Okazuje się jednak, że najgorsze nie prędzej przed nami. Spodziewane są kolejne wzrosty cen prądu, ogrzewania i benzyny. To przełoży się bezpośrednio na ceny w sklepach. Przymierze Lewiatan zleciła dochodzenie CBM Indicator, które miało sprawdzić plany przedsiębiorców.

Zgodnie z przeprowadzonym przez CBM Indicator na zlecenie Konfederacji Lewiatan cyklicznym badaniem „Wykaz biznesu” 84 proc. przedsiębiorstw uważa, że ceny oferowanych przez nie produktów i usług będą musiały wzrosnąć w najbliższych miesiącach o kilkadziesiąt procent w związku z rosnącymi cenami energii.

Spodziewane są kolejne, wzrosty cen prądu, ogrzewania i benzyny. W tym kontekście firmy przewidują, że będą musiały podwyższyć ceny swoich produktów i usług o kilkadziesiąt procent. W ten sposób uważa 84 proc. przedsiębiorstw. Tylko 12 proc. nie planuje podwyżek, i 4 proc. nie ma zdania w tej sprawie – wskazano w piątkowym podsumowaniu wyników metoda.

Znaczące podwyżka przewiduje 90 proc. dużych firm, 85 proc. średnich oraz 84 proc. małych. Tylko 8 proc. dużych firm, 11 proc. średnich i 12 proc. małych nie spodziewa się wzrostu cen na swoje produkty i usługi – dodano.

„69 proc. firm nie zgadza się ze stwierdzeniem, że płace pracowników w firmie nie będą wybujały. 25 proc. jest przeciwnego zdania, i 6 proc. nie ma zdania w tej sprawie” – wskazała Przymierze Lewiatan.

Jakże zaznaczyła zrzeszenie, ze stwierdzeniem, że płace pracowników nie będą wybujały, nie zgadza się 80 proc. dużych przedsiębiorstw, 76 proc. średnich i 66 proc. małych.

Cykliczne dochodzenie nastrojów przedsiębiorców „Wykaz biznesu” przeprowadził w listopadzie br. na reprezentatywnej próbie przedsiębiorców CBM Indicator na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

sc:PAP

Całość możesz przeczytać tutaj: Największą drożyzna dopiero przed nami! „84 proc. firm będzie musiało znacznie podnieść ceny”

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zaporoska-elektrownia-jadrowa-ma-rozlegle-uszkodzenia

Zaporoska Elektrownia Jądrowa ma ROZLEGŁE USZKODZENIA

od-22-listopada-pkn-orlen-mocno-podnosi-ceny-na-stacjach

Od 22 listopada PKN Orlen mocno podnosi ceny na stacjach