w

Największe krematorium w Niemczech będzie działać 24 godziny na dobę, by oszczędzać gaz

Największe w Niemczech krematorium Rhein-Taunus w Nadrenii Północnej-Westfalii będzie otwarte przez całą dobę, by oszczędzać gaz.

„Nasi pracownicy byli otwarci na to i zaakceptowali nowy harmonogram. Ważne było dla nas, aby nawet teraz móc pracować bez gazu” – powiedział Bildowi Karl-Heinz Könsgen, kierownik krematorium Rhein-Taunus.

Gazu używano zwykle kilka razy w tygodniu, aby rozgrzać piece do 800 stopni, wyjaśnił Könsgen. Od tego miesiąca piece będą pracować w trybie ciągłym, wygrzewając kamienie z gliny ogniotrwałej jednorazowo na początku sierpnia. Według zarządcy, wymagana temperatura będzie utrzymywana przez sam proces spalania, a krematorium będzie czynne całą dobę, aby temperatura nie spadła bez dodatkowego dopływu gazu. Wśród głównych powodów zmiany harmonogramu kierownik krematorium wymienia rosnące koszty gazu. „Oprócz wzrostu cen o 600% mieliśmy niepewność co do zapowiadanego przez ministra gospodarki etapu wczesnego ostrzegania przed gazem” – mówi Kensgen.

Pod koniec czerwca Berlin, reprezentowany przez ministra gospodarki Roberta Habka, ogłosił uruchomienie drugiej fazy gazowego planu awaryjnego, który zakłada działania mające na celu oszczędzanie gazu. Inicjatywa przewiduje trzy etapy: pierwszy to faza wczesnego ostrzegania, poziom alarmowy i wprowadzenie systemu alarmowego. Jeśli zostanie ogłoszona trzecia faza, Federalna Agencja Sieci sama będzie regulować, kogo zaopatrywać w gaz, dając pierwszeństwo gospodarstwom domowym i ich dostawom prądu i energii.

„Nord Stream, główna trasa dostaw gazu z Rosji do Europy, od połowy czerwca działa z ograniczeniami, a od końca lipca z prędkością zaledwie 20 proc. swojej prawie 170 mln metrów sześciennych dziennie przepustowości. Strona rosyjska wielokrotnie podkreślała, że ograniczenie dostaw wynika wyłącznie z sankcji, które spowodowały problemy z konserwacją i naprawą kompresorów gazowych Siemensa. Obecnie tylko jedna turbina zapewnia pracę linii głównej.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hiszpańscy rolnicy obawiają się, że susza sprawi, że ludzie nie będą mogli sobie pozwolić na chleb

Media: Zełenski sprzeda Ukrainę Zachodowi