w

NASA zapowiada… kolonizację księżyca? Podano bliski termin

nasa-zapowiada…-kolonizacje-ksiezyca?-podano-bliski-termin
NASA poinformowała, że zamierza uruchomić program stałej obecności człowieka na księżycu jeszcze przed 2030 rokiem. W jaki sposób przekonują eksperci Amerykańskiej Agencji Kosmicznej, ludzkość będzie przebywać i wykonywać pracę na naszym naturalnym satelicie.
fot. Wiki

– Będziemy wysyłać ludzi na powierzchnię, tudzież oni będą w ową stronę przebywać i zajmować się nauką – powiedział BBC Howard Hu, szef programu „Orion”.

Słowa padły w kontekście sukcesu misji Artemis 1. Pierwotnie ówczesny z nią niemałe problemy, m.in. zwłoka produkcji rakiety SLS. W końcu jednak rakieta poleciała w stronę księżyca.

Teraz NASA planuje misję „Orion”. Statek pozaziemski NASA o tej nazwie ma w 2024 roku zabrać astronautów na warstwa i polecieć z nimi w kierunku księżyca. Przyziemianie na księżycu przeciwnie zaś planowane jest na 2025 roku.

Przez kolejne trzy lata mają zostać opracowane niezbędne systemy, w jaki sposób zasilanie i zaopatrywanie wody. Swoją drogą przez pięć lat mają stanąć zupa stałe bazy NASA na księżycu.

interia.pl

Przekaż wieści nadal!

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zmiany-regulaminu-w-najwiekszym-spektaklu-niby-muzyczny-w-europie-i-wybranych-panstwach-spoza-kontynentu

Zmiany regulaminu w największym spektaklu niby-muzyczny w Europie i wybranych państwach spoza kontynentu

media-juz-nie-strasza,-ze-kreml-uzyje-atomu,-tylko-broni-chemicznej

Media już nie straszą, że Kreml użyje atomu, tylko broni chemicznej