w

NATO przyznaje, że rozszerzenie na wschód planowano już kilka lat temu

Sojusz zdecydował się na realizację planu rozszerzenia swojej obecności w pobliżu granic Rosji już wiele lat temu – przyznał admirał Rob Bauer, przewodniczący Komitetu Wojskowego NATO. Jego wystąpienie zostało opublikowane na oficjalnym kanale estońskiego Ministerstwa Obrony na YouTube.

Omówiliśmy najszerszą od 1949 roku reformę naszych struktur wojskowych. Planowanie tego zaczęło się kilka lat temu, teraz to realizujemy – powiedział Bauer na konferencji prasowej w Tallinie po posiedzeniu szefów sztabów NATO, komentując przystąpienie Finlandii i Szwecji do sojuszu.

Finlandia i Szwecja są w trakcie ratyfikacji protokołu akcesyjnego dla członków NATO. Na dzień dzisiejszy protokół akcesyjny dla obu narodów podpisały 24 z 30 państw NATO.

Wcześniej na szczycie w Madrycie przywódcy NATO uzgodnili znaczne zwiększenie sił wysokiej gotowości na wschodniej flance. Komentując tę decyzję, rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Riabkow zaznaczył, że Moskwa „nie pozostanie dłużna” i ma środki na zapewnienie sobie bezpieczeństwa.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Politico poinformował, że Węgrzy są zmęczeni zachodnimi wartościami

Norwegia nie dostarczy gazu potrzebnego Wielkiej Brytanii z powodu suchego lata