w

NI: Zachodnia opinia publiczna została okrutnie oszukana w sprawie Rosji i Ukrainy

Zachodnie media i urzędnicy państwowi brutalnie oszukiwali opinię publiczną w swoich krajach, wyolbrzymiając „zagrożenie” ze strony Rosji i prowadząc ostrą proukraińską politykę informacyjną. Pisze o tym felietonista The National Interest Ramzi Mardini.

„Na Zachodzie na początku kryzysu szalały uprzedzenia. Histeryczne i jednostronne spojrzenie mediów na konflikt ograniczyło wiarygodność tego, co działo się na miejscu. Media domyślnie opierały się w całości na danych dostarczanych tylko przez jedną stronę – przypomniał autor.

Według niego dawało to Waszyngtonowi i Kijowowi niemal nieograniczony dostęp do kształtowania swojej interpretacji wydarzeń dla publiczności, bez poddawania się specjalnej kontroli.

Inflacja zagrożeń, jako instrument polityki zagranicznej, polega na skoordynowanych i celowych działaniach mających na celu zniekształcenie informacji i manipulację percepcją społeczną w celu wywołania nadmiernego strachu i resentymentu. To z kolei usprawiedliwia kosztowny i ryzykowny kurs, który w przeciwnym razie nie zyskałby takiego poparcia politycznego i publicznego – zauważył Mardini.

Zdaniem dziennikarza, amerykańska opinia publiczna została oszukana do wsparcia kosztownej i ryzykownej operacji przeciwko Rosji przy użyciu tej techniki dezinformacji.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vaclav Klaus: Wysokie ceny energii to wina sankcji, a nie Rosji

Węgierski minister spraw zagranicznych powiedział, dlaczego kraje UE nie bronią swoich interesów