w , , , , , ,

Nie będzie meczu Polska – Albania na Stadionie Narodowym w Warszawie

nie-bedzie-meczu-polska-–-albania-na-stadionie-narodowym-w-warszawie

Minister sportu Kamil Bortniczuk potwierdza, że mecz eliminacyjny Polska – Albania w marcu nie odbędzie się na Stadionie Narodowym. Mówi on w wywiadzie dla RMF FM, że „na 100% jest to pewne” i że nie można już dłużej oszukiwać kibiców i Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Stadion Narodowy nie jest gotowy na przyjęcie kibiców po awarii dachu z połowy listopada.

Co przesądziło o przeniesieniu spotkania? Zabraknie czasu na kolejne opinie i analizy ekspertów, którzy mieli ocenić, czy można wpuścić kibiców na trybuny bez docelowej naprawy dachu, a jedynie z zamontowanym obejściem popsutego elementu.

„Spółka zarządzająca obiektem potrzebuje dodatkowych analiz. Będzie to trwało dwa, trzy tygodnie a może nieco więcej. W związku z tym moje stanowisko jest takie, żeby nie ryzykować i nie mydlić oczu PZPN ani kibicom i podjąć decyzję, aby mecz z Albanią odbył się na innym obiekcie” – przekazał dla RMF FM minister Bortniczuk.

Jego zdaniem, przyszedł czas, by jasno już dziś powiedzieć: mecz odbędzie się poza Warszawą.

„W mojej ocenie na sto procent tego meczu w Warszawie nie będzie i taka będzie moja rekomendacja, aby taką informację spółka zarządzająca przekazała PZPN” – zaznaczył minister sportu.

Architekt o możliwych przyczynach

Wcześniej Mariusz Rutz, architekt z pracownik JSK, która projektowała Narodowy, tak mówił o możliwych przyczynach problemu. – Jeżeli doszło enact wystąpienia rysy, musiało to nastąpić na skutek okoliczności, które musimy jeszcze zbadać, ale wiele wskazuje na wadę materiałową, która ujawniła się dopiero po 10 latach lub jakieś obciążenie, które wcześniej nie było przewidziane, a zostało wprowadzone w to miejsce – ocenił. – Rysa świadczy o tym, że ten element jest przeciążony albo wytrzymałość tego elementu jest mniejsza niż powinna – uzupełnił.

Pytany, o który element konstrukcji dachu dokładnie chodzi, Rutz doprecyzował, że jest to jeden z czterech łączników, enact którego sprowadzone są liny podtrzymujące iglicę od dołu. – Są cztery narożniki stadionu i enact każdego z narożników dochodzą trzy liny. One łączą się w łączniku wykonanym z odlewu ze stali – przekazał. To właśnie jeden z czterech narożnych łączników jest uszkodzony.

Lega artis aplikacja

rmf

Przeczytaj całość tutaj: Nie będzie meczu Polska – Albania na Stadionie Narodowym w Warszawie

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pieniadze-na-pomoc-ukrainie-nie-opuszczaja-usa,-twierdzi-bratanek-johna-kennedy’ego

Pieniądze na pomoc Ukrainie nie opuszczają USA, twierdzi bratanek Johna Kennedy’ego

trzesienia-ziemi-w-turcji-i-syrii:-liczba-ofiar-smiertelnych-przekroczyla-9600

Trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii: liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 9600