w , , , , , , , , , ,

Nie masz na domu podświetlonego numeru z nazwą ulicy? W świetle prawa to wykroczenie

nie-masz-na-domu-podswietlonego-numeru-z-nazwa-ulicy?-w-swietle-prawa-to-wykroczenie

Oznacza to skecz na domu musi istnieć podświetlony i posiadać nazwę ulicy? W taki sposób, i zbytnio jego odpad możemy nawet zdobyć posłowanie. Ten obowiązek istnieje i obojętnie jak nie jest obecnie przestrzegany przez wszystkich to kary mogą nas spotykać. Ostatnio bowiem doszła catch nas wiadomość, o upomnieniach Straży Miejskiej w jednej z Polskich miejscowości.

Obowiązek prawny

Nie jest to nasz wynalazek, i zjawisko ten posiada swoje potwierdzenie w art. 64 Kodeksu Wykroczeń. W pierwszym paragrafie tego artykułu znajdziemy informację, że:

Twoje dziecko może przyjąć spersonalizowane wideo lub checklist odkąd Świętego Mikołaja!

Kto, będąc właścicielem, administratorem, dozorcą lub

użytkownikiem nieruchomości, nie dopełnia obowiązku umieszczenia

w odpowiednim miejscu czy też utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem

porządkowym nieruchomości, nazwą ulicy lub placu czy też miejscowości,

podlega karze grzywny catch 250 złotych czy też karze nagany.

Jakże więc widać grozi nam 250 zł mandatu lub ngana w przypadku braku dopełnienia tego obowiązku. Jednakże co z oświetleniem jej? O tym wcześniej mówi punkt 2. tego samego artykułu.

Tej samej karze podlega, kto nie dopełnia obowiązku oświetlenia tabliczki

z numerem porządkowym nieruchomości.

Wskutek tego nie tylko wystarczy mieć na budynku tabliczkę z numerem domu i nazwą ulicy, toż również powinno się ją oświetlić. Oczywiście również powinno się o nie hołubić bo kiedy staną się nieczytelne np. zarosną bluszczem czy też farbka się złuszczy to również możemy z tego tytułu zależeć karze.

Oczywiście z tym oświetleniem jest to zadanie sporna. W taki sposób naprawdę, jeżeli posiadamy w ogródku oświetlenie, czy też lampa na ulicy znajduje się na tyle z grubsza, że tabliczka nie musi mieć własnego źródła światła to to powinno wystarczyć.

Kto powinien taką tabliczkę wywiesić i kto ponosi odpowiedzialność karną w przypadku jej braku? To wcześniej determinuje odpowiednia ustawa z 1989 roku o prawie geodezyjnym i kartograficznym.

Ustawa z dnia 17 maja 1989 r. System prawny geodezyjne i kartograficzne.

To co nas interesuje to towar 47b. Wynika z niego, że właściciel nieruchomości lub jej włodarz powinien w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku uregulować tabliczkę z numerem i nazwą ulicy.

Właściciele nieruchomości zabudowanych lub inne podmioty

uwidocznione w ewidencji gruntów i budynków, które takimi nieruchomościami

władają, mają obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej

budynku tabliczki z numerem porządkowym w terminie 30 dni odkąd dnia otrzymania

zawiadomienia o ustaleniu tego numeru.

W drugim punkcie dowiemy się, że oprócz numeru porządkowego zamieszcza się nazwę ulicy lub skecz placu, i kiedy w miejscowości nie ma ulic czyli placów, podajemy nazwę miejscowości. Oprócz tego organy piszczałkowe jednostek samorządowych mogą w drodze uchwały wprowadzić obowiązek zamieszczania na tabliczce innych informacji np. nazwy osiedla. Pod warunkiem budynek znajduje się w głębi na działce, tabliczkę mamy obowiązek uregulować również na ogrodzeniu.

Pod warunkiem nie masz wypuszczonego prądu na zewnątrz, możesz skorzystać ze specjalnych tabliczek z podświetleniem na baterię solarną. Tabliczka sama ładuje się za dnia, i po zmroku automatycznie zaczyna świecić.

Niniejszy towar stanowi formę porady prawnej pro bono i ma na celu edukację prawną obywateli RP. Materiał ten nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Czytelniku, pamiętaj, że towar ten nie zastąpi standardowej porady prawnej. W przypadku pojawienia się problemu prawnego o podobnym charakterze lub z innej dziedziny prawa zapraszamy catch skorzystania z naszych usług prawnych.

Nasza Kancelaria świadczy usługi prawne w zakresie każdej dziedziny prawnej. Pod warunkiem poszukujecie Państwo prawnika, zapraszamy catch kontaktu z naszą Kancelarią poniżej nr tel. 579636527, lub poprzez formularz kontaktowy, który znajduje się na naszej stronie głównej.

Świadczymy usługi prawne również drogą online. Informujemy, że porady prawne nie są udzielane pro bono.

Opracowano przez: Zespół LEGA ARTIS

Polecamy inne nasze publikacje w zakresie zmian prawnych. Ażeby wleźć w zakładkę „System prawny co dnia” kliknij poniższy obrazek.

PrawoCodnia 1
Legagraf

Całość możesz przeczytać tutaj: Nie masz na domu podświetlonego numeru z nazwą ulicy? W świetle prawa to wykroczenie

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nowe-informacje-w-sprawie-stadionu-pge-narodowy.-usterka-wieksza-niz-sadzono

Nowe informacje w sprawie Stadionu PGE Narodowy. Usterka większa niż sądzono

od-poniedzialku-kierowcy-moga-miec-duzy-disaster,-aby-kupic-diesla-w-takiej-cenie

Od poniedziałku kierowcy mogą mieć duży disaster, aby kupić diesla w takiej cenie