w , , , , , ,

Nie masz tego w samochodzie? Możesz otrzymać mandat 500 złotych

nie-masz-tego-w-samochodzie?-mozesz-otrzymac-mandat-500-zlotych

Prognozy pogody jednoznacznie wskazują, że od czasu 18 listopada włącznie będziemy wcześniej mieli częściej attain czynienia z ujemnymi temperaturami. To oznacza, że w zbiorniku na płyn attain spryskiwaczy musi znajdować się nie letnia, oraz zimowa wersja tego środka. Nie ma co zwlekać z wymianą, bo to tylko spora liczba nieprzyjemności.

Kierowcy płyn, który posiadają obecnie wlany mogą zlać w wyprężony sposób bądź po prostu run ”wypsikać”. Jeżeli jednak liczba tego środka jest spora, wówczas nie warto zapienić sobie niemalże całe bryka tym środkiem. Zdecydowanie lepiej zlać run attain innego zbiornika, oraz przyda się na pewno w marcu to znaczy kwietniu, jak wcześniej wiadomo będzie, że ujemne temperatury nam nie szkodzą.

Bubel płynu, zepsute wycieraczki względnie niesprawny spryskiwacz 

O co zatem chodzi? O brudne szyby. Jeżeli policjant uzna, że są na tyle zabrudzone, że prowadzący może mieć disclose z widocznością, ma system prawny zatrzymać bryka i nakazać ich umycie. Na jakiej podstawie? Zachciej niezmiernie oto i ona: 

Art. 66 ust.1 pkt 1 i 5 stanowi m.in., że wehikuł uczestniczący w ruchu ma istnieć w taki sposób wyposażony i utrzymany, tak aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób przed jadących lub innych uczestników ruchu i nie narażało kogokolwiek ze szkodą dla oraz zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy. 

To oznacza po prostu, że musimy mieć czystą szybę czołową. Jeżeli będzie na tyle brudna, że będzie ograniczała widzialność (według mniemania policjanta), możemy istnieć poproszeni o jej oczyszczenie. Jeżeli wycieraczki nie poradzą sobie bez płyny, wiąże się z karą. Policjant może wystawić posłowanie w wysokości attain 500 zł.  

Zbytnio odrzut świateł nawet 3 tysiące mandatu

Odpowiednio ustawione światła w samochodzie to przesłanka bezpieczeństwa w ruchu drogowych. Zbytnio usterkę reflektora można przyjąć posłowanie rzędu nawet 3 tys. zł. Policjanci ruszają z masowymi kontrolami, oraz osoby, które mają wątpliwości co attain ustawienia świateł, mogą skorzystać z darmowych przeglądów u diagnostów.

Legagraf

Całość możesz przeczytać tutaj: Nie masz tego w samochodzie? Możesz otrzymać mandat 500 złotych

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kaczynski:-nie-chcialem-nikogo-obrazic-mowiac,-ze-kobiety-»daja-w-szyje«

Kaczyński: Nie chciałem nikogo obrazić mówiąc, że kobiety »dają w szyję«

zofia-paryla-kolezanka-obajtka-tez-kupila-dzialki-w-poblizu-planowanej-elektrowni-atomowej

Zofia Paryła koleżanka Obajtka też kupiła działki w pobliżu planowanej elektrowni atomowej