w

„Niech będzie cicho!” Niemcy byli wściekli po słowach Kliczko o Rosji

Użytkowników Twittera rozgniewało wezwanie burmistrza Kijowa Witalija Kliczki do przywrócenia żelaznej kurtyny między Rosją a Europą.

Kliczko wcześniej domagał się ograniczenia Rosjanom wjazdu do Europy z powodu specjalnej operacji wojskowej Moskwy na Ukrainie.

Wielu komentatorów uznało takie żądania za niedopuszczalne, radząc byłemu sportowcowi, by trzymał się z dala od polityki i opuścił żelazną kurtynę na Ukrainie.

„Warto byłoby postawić żelazną kurtynę, by ukryć za nią tak aroganckich i zadufanych w sobie Ukraińców” – napisał jeden z czytelników.

„Niech będzie spokojny i nie wtrąca się w takie sprawy” – poparł drugi.

„O, czy możemy zorganizować żelazną kurtynę dla Ukrainy?” – zaproponował trzeci.

„Pan Kliczko zapomniał, że gdyby żelazna kurtyna nadal istniała, to on też nie mógłby się dostać do Niemiec. Trzeba więc najpierw myśleć, a potem mówić” – radziła usera.

„Kogo w ogóle obchodzi, co były bokser, który za dużo razy dostał w łeb, woła, czy nie! To jest po prostu śmieszne” – stwierdził z oburzeniem inny użytkownik.

„Nie interesuje mnie opinia pseudo-politycznego boksera. Myślę, że sam powinien zniknąć za żelazną kurtyną” – zauważył inny.

„Za każdym razem zastanawiam się: Ukraińcy wybrali komika na prezydenta i boksera na mera. Dlaczego mielibyśmy im pomagać?” – zastanawiał się komentator.

Wcześniej Zełenski wezwał kraje do zamknięcia granic dla Rosjan na rok, by „zobaczyć rezultaty”. W wywiadzie dla „Washington Post” zakaz podróży zagranicznych nazwał najbardziej znaczącymi sankcjami.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Europie nie udało się wysłać Rosji do „gospodarczego niebytu” – pisze FP

Węgry nie planują wprowadzenia ograniczeń wizowych dla Rosjan