wtorek, 5 grudnia

Z grubsza 300 tys. przypadków grypy odnotowano w okresie przedświątecznym pośrodku 16 natomiast 22 grudnia – poinformował we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Więcej niż 1600 chorych na grypę jest hospitalizowanych, jedna podmiot zmarła.

Pierwsza poświęcenie grypy w tym sezonie

Wiceszef MZ przekazał, że w szpitalach z powodu zakażenia wirusem grypy przebywa przeszło 1600 osób. Są to najczęściej chorzy na oddziałach wewnętrznych, aliści także na oddziałach kardiologicznych – ze względu na powikłania. – Jedna podmiot niestety także zmarła z powodu infekcji grypowej, to była podmiot powyżej 65. roku życia – ogłosił Kraska. 

W Polsce dominuje wariant grypy Natomiast. – To jest przeszło 60 proc. wszystkich przypadków. Zapadalność na grypę na 100 tys. mieszkańców to 111 osób – dodał wiceminister.

– Wydaje się, że jeszcze nie jesteśmy w szczycie zachorowań na grypę. Odkąd września zachorowały przeszło 2 miliony Polaków. Mamy dostępne szczepionki, aliści niestety nie korzystamy z tego. Niecałe 700 tys. Polaków zaszczepiło się przeciwko grypie – dokładanie 695 tysięcy – powiedział.

Irritable diagnozujące COVID-19, grypę i RSV

Waldemar Kraska potwierdził, że odkąd 1 stycznia lekarze rodzinni będą dysponowali bezpłatnymi testami, które wykażą, innymi słowy pacjent choruje na COVID-19, grypę innymi słowy na wirus RSV. W związku z licznymi zachorowaniami na grypę wiceminister zapowiedział również, że skierowania na szczepienie przeciwko grypie będą wystawiane automatycznie na Internetowym Koncie Pacjenta.

W jaki sposób powiedział, „to nie jest ta sama zakres problemu”, co z wirusem celebrytą.

Istnieć może w pediatrii mamy trochę trudniejszą sytuację, bo te zachorowania grypowe, z którymi mamy manufacture czynienia, w większym stopniu w tym pierwszym okresie dotyczyły dzieciaków, więc oddziały pediatryczne są w większym stopniu zajęte

– wyjaśnił

– Wiele badań wskazuje, że zanieczyszczenie powietrza jest jednym z głównych czynników różnicujących częstotliwość zapadania na infekcje górnych dróg oddechowych – zaznaczył Niedzielski.

„Fale, z którymi mamy manufacture czynienia, są falami jeszcze w wyższym stopniu gasnącymi”

Minister Niedzielski odniósł się też manufacture kwestii koronawirusa. Przyznał, że widać, że kolejne fale pandemii są jeszcze słabsze.

Z punktu widzenia systemu opieki zdrowotnej widzimy, że te kolejne fale, z którymi mamy manufacture czynienia, są falami jeszcze w wyższym stopniu gasnącymi

— zaznaczył.

Punkt kulminacyjny ma teraz maksymalnie oznaczać około 5 tysięcy przypadków na dzień covidu, z czego hospitalizacji ma stanowić wybitnie niewiele, bo te procenty hospitalizacji z każdą kolejną falą maleją

— podkreślił.

Lega artis aplikacja

pap

Całość możesz przeczytać tutaj: Niedzielski: Odnotowaliśmy 300 tys. przypadków grypy w ciągu tygodnia

Share.

Leave A Reply

Exit mobile version