w , , , , ,

Niektóre sankcje pozostaną nałożone na Rosję nawet po wojnie na Ukrainie

niektore-sankcje-pozostana-nalozone-na-rosje-nawet-po-wojnie-na-ukrainie

Sekretarz skarbu Janet Yellen powiedziała w niedzielę, że wierzy, że niektóre sankcje nałożone na Rosję zostaną utrzymane, nawet pod warunkiem Moskwa osiągnie układ pokojowe z Kijowem , pokazując, że USA chcą wywierać presję na rosyjską gospodarkę w dłuższej perspektywie.

Po ogłoszeniu przez Rosję wycofania się z Chersoniu jeszcze częściej mówi się o rozpoczęciu negocjacji w sprawie zakończenia trek na Ukrainie. Yellen powiedziała, że ​​jakkolwiek możliwe jest „dostosowanie” sankcji, to USA będą chciały wyżywić presję na Rosję .

„Przypuszczam, że w kontekście jakiegoś porozumienia pokojowego dostosowanie sankcji jest możliwe i może znajdować się właściwe” – powiedziała Yellen w Indonezji, gdzie bierze wkład w szczycie G20. „Prawdopodobnie czulibyśmy, zważywszy na to, co się stało, że prawdopodobnie niektóre sankcje powinny utrzymywać się na swoim miejscu ”.

Prowadzona przez USA wojna sankcji przeciwko Rosji w dużej mierze obróciła się przeciwko Zachodowi, Stary Kontynent stanęła wobec znienacka rosnących cen energii, podczas podczas gdy zyski Moskwy z ropy naftowej przekroczyły skala wyższy niż przed wojną. Starając się sprowadzić zyski Rosji, Yellen przewodziła naciskom G7 na wprowadzenie pułapu cenowego na rosyjską ropę, który ma wsiąść w życie w grudniu.

Pułap cenowy może zaszkodzić Zachodowi jeszcze w wyższym stopniu, ponieważ wymaga współpracy Rosji i jej klientów, tudzież pod warunkiem Moskwa zemści się, ograniczając produkcję, światowe ceny ropy mogą znienacka wzrosnąć.

Legagraf

Yellen najwyraźniej dostrzegła pewne problemy z planem i przyznała w piątek, że  Republika Indii mogą nadal zdobywać rosyjską ropę po dowolnej cenie .

Rosja zobowiązała się attain odwetu i powiedziała, że ​​nie będzie wyprzedawać ropy żadnemu krajowi próbującemu podrzucić pułapy cenowe. Yellen powiedziała w niedzielę, że nie wie, co zrobią Rosjanie. „Z trudem zaprojektować, jaka będzie odpowiedź Rosji. Nie sądzę, żeby naprawdę mogli sobie pozwolić na zamknięcie dużej ilości ropy. Potrzebują dochodów” – powiedziała.

Całość możesz przeczytać tutaj: Niektóre sankcje pozostaną nałożone na Rosję nawet po wojnie na Ukrainie

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zelenski-odwiedza-cherson,-nazywajac-to-„poczatkiem-konca-wojny”

Zełenski odwiedza Chersoń, nazywając to „początkiem końca wojny”

w-niemczech-bali-sie-o-swoja-suwerennosc-ze-wzgledu-na-wplywy-stanow-zjednoczonych

W Niemczech bali się o swoją suwerenność ze względu na wpływy Stanów Zjednoczonych