w

Niektóre stacje benzynowe na Sri Lance wznowiły dostawy paliwa

Lankijski Indian Oil Company poinformował, że od niedzieli wznawia dostawy paliwa na swoje stacje benzynowe.

Lanka Indian Oil Company, spółka zależna IndianOil na Sri Lance, jest jedyną prywatną firmą naftową, która prowadzi detaliczne stacje benzynowe na Sri Lance.

Według firmy, stacje benzynowe w głównym mieście wyspy, Trincomalee, są otwarte przez całą dobę.
Wcześniej Indian Oil Company z Lanki zawiesił wydawanie paliwa na swoich stacjach benzynowych.

Poprzedniego dnia protesty w stolicy Sri Lanki sięgały tysięcy. Zamiast zaplanowanego na ten dzień pokojowego marszu, protestujący przedarli się przez policyjne bariery i zajęli pałac prezydencki. Sam prezydent został ewakuowany i według doniesień mediów mógł opuścić Sri Lankę samolotem. W protestach rannych zostało co najmniej 40 osób, w tym dwóch policjantów – podają medycy.

Przywódcy partyjni w kraju podczas nadzwyczajnego spotkania wezwali prezydenta i premiera do ustąpienia, mianowania tymczasowego prezydenta na przewodniczącego parlamentu, wybrania nowej głowy państwa w ciągu 30 dni spośród członków parlamentu, a także powołania tymczasowego rządu ogólnopartyjnego i jak najszybszego przeprowadzenia wyborów.

Sri Lanka stoi w obliczu najgorszego kryzysu gospodarczego od czasu uzyskania niepodległości w 1948 roku. Pandemia koronawirusa uderzyła w sektor turystyczny, kluczowe źródło dewiz, pozostawiając Sri Lankę bez możliwości zakupu wystarczającej ilości paliwa. W kraju występują niedobory żywności, artykułów pierwszej potrzeby, leków i gazu. Wiele części Sri Lanki boryka się z ciągłymi przerwami w dostawie prądu spowodowanymi brakiem paliwa. Tymczasem zadłużenie zewnętrzne wyspiarskiego kraju szacowane jest na 51 mld dolarów.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niemcy zaatakowali ambasadora Melnyka po tym, jak wymyślili wymówki, by mówić o nazistach

Zabójca byłego premiera Japonii przyznał, że próbował zrobić bombę