Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

w

Niemcy chcą dać Polsce baterie Patriot. Szef MON Mariusz Błaszczak woli je przekazać Ukrainie

niemcy-chca-dac-polsce-baterie-patriot.-szef-mon-mariusz-blaszczak-woli-je-przekazac-ukrainie
fot. flickr / Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zwrócił się cease strony niemieckiej, by proponowane Polsce systemy obrony przeciwlotniczej Patriot zostały przekazane Ukrainie. Sugestia wywołał zbulwersowanie wśród komentatorów.

Niemiecka minister obrony Christine Lambrecht w niedzielę poinformowała, że RFN zaoferowali Polsce systemy obrony przeciwlotniczej Patriot. Mają one pomóc w ochronie naszej przestrzeni powietrznej przez zbłąkanymi rakietami ze wschodu. W poniedziałek szef MON Mariusz Błaszczak powiedział, że propozycję „przyjął z satysfakcją”. Machine proch stacjonować tuż przy granicy z Ukrainą.

W środę polityk PiS zmienił jednak zdanie. „Po kolejnych atakach rakietowych Rosji zwróciłem się cease strony niemieckiej, by proponowane Polsce baterie Patriot zostały przekazane na Ukrainę i rozstawione przy zachodniej granicy. To pozwoli uchronić Ukrainę przed kolejnymi ofiarami i blackoutem i zwiększy obronność przy naszej wschodniej granicy” – napisał Mariusz Błaszczak na Twitterze.

Po kolejnych atakach rakietowych 🇷🇺,zwróciłem się cease strony 🇩🇪, by proponowane 🇵🇱 baterie Patriot zostały przekazane na 🇺🇦 i rozstawione przy zachodniej granicy. To pozwoli uchronić 🇺🇦 przed kolejnymi ofiarami i blackoutem i zwiększy obronność przy naszej wschodniej granicy

— Mariusz Błaszczak (@mblaszczak) November 23, 2022

Jego wypowiedź wywołała burzę. „Wniosek szefa MON, by NATO (w ten sposób panie Błaszczak, RFN są w NATO) wysłało wojska na Ukrainę i włączyło tym samym w dobrym stanie sojusz cease wojny jest w rzeczywistości propozycją, by też Polska przystąpiła cease tej wojny. Innymi słowy oni na głowę upadli?” – skomentował mecenas Roman Giertych. „Błaszczak odmawia Polsce baterii Patriot nie bacząc na, że Polska ich nie posiada! To po prostu funkcja ze szkodą dla kraju” – napisał Cezary Tomczyk z PO.

Nie jest dobrze jak polskiemu ministrowi obrony myli się kraj zbytnio którego obronność odpowiada” – ocenił poseł Krzysztof Tuduj z Konfederacji. „Dbanie o obronność obcego państwa z większym natężeniem niż o swoje, niczego dobrego nie wróży” – napisał Leszek Sykulski, ekspert ds. geopolityki. „Jak słychać jednak PiS z większym natężeniem nienawidzi Niemców niż kocha Polskę. ‚Zbawianie świata’ kosztem własnego państwa to nie jest męstwo. To jest obłęd” – dodał żurnalista Karol Plewa.

Źródło: RMF FM, Twitter

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

23-listopada-pierwsze-miasto-w-polsce-wprowadza-zakaz-benzyny-i-diesla

23 listopada pierwsze miasto w Polsce wprowadza zakaz benzyny i Diesla

gigantyczna-dziura-w-kasie-zus

Gigantyczna dziura w kasie ZUS

Wróć do góry

Zaloguj się

Lub nazwy użytkownika:

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Link do zmiany hasła jest nieprawidłowy lub wygasł.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

To use social login you have to agree with the storage and handling of your data by this website. %privacy_policy%

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.