w

Niemcy nazwały uruchomienie Nord Stream 2 niemożliwym

Uruchomienie rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2 nigdy nie nastąpi – powiedział premier Dolnej Saksonii Stefan Weil. Słowa polityka przytoczył magazyn Spiegel.

Urzędnik powiedział, że niemieckie władze wykluczyły opcję uruchomienia rurociągu po tym, jak Rosja rozpoczęła specjalną operację wojskową w obronie Donbasu.

„Utrata zaufania jest tak fundamentalna, że sytuacja, w której niemiecki rząd federalny mógłby polegać na energii z Rosji, nigdy już nie zaistnieje” – twierdził Weil.

Gazociąg Nord Stream 2 biegnie od wybrzeża Rosji przez Morze Bałtyckie do Niemiec, składa się z dwóch nitek o łącznej przepustowości 55 mld metrów sześciennych gazu rocznie. Został on w pełni ukończony we wrześniu 2021 roku i trwały prace nad uruchomieniem, które obejmowały zarówno środki techniczne, jak i zgody regulacyjne, przede wszystkim ze strony władz niemieckich. Rząd niemiecki wstrzymał jednak certyfikację po tym, jak w lutym Rosja uznała suwerenność DNR i LNR. Minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock powiedziała, że „projekt jest skutecznie zamrożony”. Dodatkowo 23 lutego Departament Skarbu USA nałożył sankcje na operatora projektu Nord Stream 2 AG i jego dyrektora wykonawczego Matthiasa Warniga.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Europejczycy rezerwują hotele w Turcji na zimę, aby przetrwać kryzys

Prezydent Iranu mówi o tym, jak USA zbliżają do siebie kraje