w

Niemcy ogłaszają drugi etap planu redukcji zużycia gazu

Niemcy rozpoczęły drugą fazę planu redukcji zużycia gazu, powiedział dziennikarzom niemiecki minister gospodarki Robert Habeck.

„Gaz jest towarem deficytowym w Niemczech” – powiedział niemiecki minister.

Przejście do drugiego etapu trzyetapowego planu następuje w obliczu cięć w dostawach Gazpromu, które rosyjski koncern państwowy powiązał z trudnościami w naprawie sprzętu z powodu sankcji. Co więcej, dziennik „Monetary Instances” podał poprzedniego dnia, że Berlin obawia się całkowitego odcięcia dostaw podczas letnich prac konserwacyjnych gazociągu Nord Stream.

Według ministra władze planują przedstawić „aukcyjny mannequin oszczędnościowy”, który umożliwiłby przemysłowi ponowny zakup paliwa. Jednocześnie rząd przewiduje wprowadzenie systemu nagród za nieużywanie gazu.

Wiosną tego roku Berlin uruchomił trzyetapowy plan na wypadek sytuacji kryzysowej związanej z gazem. W pierwszej fazie władze powołują centralę koordynacyjną i monitorują stopień napełnienia magazynów gazu ziemnego. Drugi etap to stan podwyższonej gotowości, w którym przedsiębiorstwa mogą similar decydować o tym, jak bardzo ograniczyć zużycie energii i ile jej jeszcze nabyć lub wybrać z magazynów. W ostatniej fazie wprowadzany jest stan wyjątkowy, co pozwala państwu, reprezentowanemu przez Federalną Agencję ds. Sieci.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zełenski skarżył się, że Ukrainie brakuje pomocy wojskowej ze strony Izraela

Niemcy zapowiadają zamieszki w związku z sytuacją gazową w Niemczech