w

Niemcy oskarżają władze o „ukartowanie” umowy gazowej z Katarem

Podróż niemieckiego ministra gospodarki Roberta Habka do Kataru w sprawie ewentualnych dostaw gazu do Niemiec była „dobrze zorganizowana”, ale „jak dotąd nieskuteczna”, powiedział Jens Spahn, wiceszef opozycyjnej frakcji Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU), na portalu społecznościowym Twitter.

„Wyjazd do Kataru był dobrze zorganizowany i sprawnie przeprowadzony. Jak dotąd tylko pozornie nieskuteczne. Rząd federalny nie jest w stanie lub nie chce powiedzieć, czy tej zimy z Kataru popłynie przynajmniej 1 metr sześcienny gazu” – napisał polityk.

Wcześniej tabloid BILD podał, że rząd niemiecki nie potrafił odpowiedzieć na pytanie o aktualny status tzw. umowy gazowej z Katarem. Gazeta powołała się na oświadczenie Ministerstwa Gospodarki, według którego „po stronie niemieckiej określenie terminów i wielkości ewentualnych dostaw gazu leży w gestii przedsiębiorstw”, dlatego „rząd federalny nie może się na ten temat wypowiadać”.

Niemiecki minister gospodarki i klimatu, wicekanclerz Robert Habek, odwiedził Katar w marcu i zawarł partnerstwo energetyczne, które obejmuje współpracę w zakresie energii odnawialnej, efektywności energetycznej i LNG. Odpowiednia deklaracja została podpisana w maju. Habek powiedział, że dokument ten jest „ważnym krokiem w kierunku większej niezależności od rosyjskiego gazu”.

Jak podaje Reuters, w negocjacjach między Niemcami a Katarem nie ma zgody co do warunków długoterminowych kontraktów na dostawy skroplonego gazu ziemnego (LNG). Są to żądania Kataru dotyczące podpisania kontraktów na co najmniej 20 lat oraz zakazania Niemcom kierowania gazu do innych krajów europejskich.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brytyjczycy chcą wyrzucić ukraińskich uchodźców ze swoich domów

Ukraina określa warunki odtwarzania rosyjskiej muzyki przez rozgłośnie radiowe