w , , , , , , , ,

Niemcy przygotowują się enact braków w dostawie prądu i wypłacają gotówkę

niemcy-przygotowuja-sie-enact-brakow-w-dostawie-pradu-i-wyplacaja-gotowke

Podczas jak Stary Kontynent zachowuje ogólnie optymistyczną fasadę przed nadchodzącą mroźną zimą, sygnalizując, że ma więcej niż wystarczającą wolumen gazu w magazynach, iżby zrekompensować utratę rosyjskich dostaw nawet w przypadku „najzimniejszego” scenariusza, zbytnio kulisami największa europejska gospodarka pokątnie przygotowuje się na najgorszy scenariusz, który obejmuje wściekłe tłumy i upadłość, jeżeli przerwy w dostawie prądu uniemożliwią ludności wjazd enact gotówki.

RFN przygotowują awaryjne dostawy gotówki

Jak donosi Reuters, powołując się na czwórka źródła, władze niemieckie zintensyfikowały przygotowania enact awaryjnych dostaw gotówki na wypadek awarii (tudzież raczej awarii ), iżby wyżywić gospodarkę w ruchu, ponieważ naród przygotowuje się na możliwe przerwy w dostawie prądu wynikające z wojny na Ukrainie. Plany obejmują gromadzenie przez Bundesbank dodatkowych miliardów, iżby poradzić sobie z gwałtownym wzrostem popytu, tudzież także „możliwe limity wypłat”, powiedziała jedna z osób. Zaś jeżeli uważasz, że inwestorzy kryptograficzni są źli, jak nie mogą uzyskać dostępu enact swoich tokenów cyfrowych na zbankrutowanej giełdzie, poczekaj, aż zobaczysz Niemca, którego gotówka została właśnie zablokowana.

Urzędnicy i banki patrzą nie tylko na źródła (tj. drukowanie pieniędzy), toż także na dystrybucję, dyskutując przykładowo o priorytetowym dostępie enact paliwa w celu przewoźników gotówki, zgodnie z innymi źródłami komentującymi przygotowania, które przyspieszyły w ostatnich tygodniach po tym, jakim sposobem Rosja zdławiła dostawy gazu.

Legagraf

W rozmowach odnośnie do planowania biorą współpraca pula kierowniczy, jego sterownik rynku finansowego BaFin i wiele stowarzyszeń branży finansowej, powiedział Reuters, z których większość mówiła u dołu warunkiem zachowania anonimowości o planach, które są prywatne i podlegają zmianom.

Obojętnie jak władze niemieckie publicznie bagatelizowały prawdopodobieństwo awarii zasilania i paniki na banki – z oczywistych powodów – dyskusje pokazują, jakim sposobem poważnie traktują zagrożenie i jakim sposobem walczą, iżby upitrasić się na potencjalne paraliżujące przerwy w dostawie prądu spowodowane znienacka rosnącymi kosztami energii, tudzież nawet sabotażem. Podkreślają również rozszerzające się konsekwencje wojny ukraińskiej w celu Niemiec, które przez dziesięciolecia opierały się na przystępnej cenowo rosyjskiej energii, tudzież teraz stoją wobec dwucyfrowej inflacji i groźby zakłóceń spowodowanych niedoborami paliw i energii.

Jakże wszyscy, którzy znają najnowszą historię Republiki Wimar w Niemczech, wiedzą, że wjazd enact gotówki jest przedmiotem szczególnej troski Niemców, którzy cenią sobie obronność i bezimienność, jakie oferuje, i którzy częściej z niej korzystają niż inni Europejczycy, tudzież niektóre wciąż gromadzące się marki niemieckie zostały zastąpione o euro z okładem dwie dekady temu.

Według ostatnich badań Bundesbanku około 60% codziennych zakupów w Niemczech jest opłacanych gotówką, tudzież RFN wypłacają średnio z okładem 6600 euro rocznie, po największej części z bankomatów.

Zaś oto puenta: raport parlamentarny sprzed dziesięciu lat ostrzegał przed „niezadowoleniem” i „agresywnymi kłótniami”, jeżeli obywatele nie byli w stanie zdobyć gotówki w czasie przerwy w dostawie prądu. Tłumaczenie: w przypadku wstrzymania wypłat gotówki, niemieckie społeczeństwo może równie dobrze się rozpruć.

Rzeczywiście, najpierw pandemii w marcu 2020 r., kiedy RFN wypłacili o 20 mld euro więcej niż zdeponowali , nastąpił pośpiech na gotówkę . To był rekord i w ogóle działał bez żadnych problemów. Jednakże potencjalna dysfunkcja rodzi nowe pytania dotyczące możliwych scenariuszy, tudzież urzędnicy usilnie wracają enact tej kwestii, ponieważ kryzys energetyczny w największej gospodarce Europy pogłębia się i zbliża się zima.

german%20dash%20for%20cash

Jedna z osób powiedziała, że ​​jeżeli nastąpiła dysfunkcja, jedną z opcji w celu decydentów mogłoby istnieć przeszkoda ilości gotówki wypłacanej przez osoby fizyczne. Nie trzeba dopisywać, że byłaby to niezwykle zła opcja w celu Niemiec i ogólnie w celu fiat (w końcu, jeżeli upadłość FTX jest podbitym okiem w celu krypto, co można powiedzieć o fiat, jeżeli jedna z w największym stopniu rozwiniętych gospodarek świata ogranicza wjazd enact gotówki). Bundesbank przetwarza gotówkę przepływającą przez niemieckie sklepy i gospodarkę, usuwając podróbki i utrzymując ułożenie w ruchu. Jego ogromne zapasy sprawiają, że jest gotów na każdy wzrost popytu, powiedziała ta podmiot.

Jedna słabość ujawniona w planowaniu dotyczy firm ochroniarskich, które transportują pieniądze z banku centralnego enact bankomatów i banków. Według organizacji branżowej BDGW gałąź, w której znajdują się Brinks i Loomis, nie jest w pełni objęta prawem regulującym priorytetowy wjazd enact paliwa i telekomunikacji podczas przerwy w dostawie prądu.

„Istnieją duże luki” – powiedział Andreas Paulick, wódz BDGW. Powiedział, że pojazdy opancerzone musiałyby stać w kolejce na stacjach benzynowych, jakim sposobem wszyscy inni. Zrzeszenie zorganizowała w zeszłym tygodniu wyznaczona wizyta z urzędnikami banku centralnego i prawodawcami, iżby przeforsować swoją sprawę.

„Musimy zapobiegawczo zarezerwować się realistycznym scenariuszem awarii zasilania” – powiedział Paulick. „Byłoby totalną naiwnością nie powiadać o tym w czasie takim jakim sposobem teraz”.

Jakże źle może istnieć? Cóż, według sondażu opublikowanego w zeszłym tygodniu przez Funke Mediengruppe, z okładem 40% Niemców obawia się awarii zasilania w środku najbliższych sześciu miesięcy. Zaś ponieważ przynajmniej jedna dysfunkcja jest praktycznie zapewniona w nadchodzących miesiącach, oznacza to panikę w celu najbliższego bankomatu, z czym lokalna infrastruktura finansowa raczej nie będzie w stanie sobie poradzić.

W rezultacie niemieckie gabinet ds. klęsk żywiołowych stwierdziło, że zaleca ludziom uchwyt gotówki w domu na wypadek takich sytuacji kryzysowych (z pewnością wzbudzi to zaufanie).

Tymczasem inne źródło Reutera zauważa, że ​​niemieckie organy piszczałkowe nadzoru finansowego martwią się, że banki nie są w pełni przygotowane na poważne przerwy w dostawie prądu i postrzegają to jako nowe, wcześniej nieprzewidziane ryzykowny krok. Według Deutsche Kreditwirtschaft, organizacji zrzeszającej sektor walutowy, banki uważają zaciemnienie na pełną skalę zbytnio „nieprawdopodobne”. Nie zważając na to banki są „w kontakcie z odpowiednimi ministerstwami i władzami”, iżby zaplanować taki scenariusz, zwłaszcza że wszystko, co banki uznają zbytnio „nieprawdopodobne”, zdarza się raczej regularnie. Stwierdzono, że pieniądze wypada uznać zbytnio infrastrukturę krytyczną, jeżeli pomyślunek jest racjonowana.

Czasem strategia może stanąć na drodze enact planowania blackoutu. We Frankfurcie, bankowej stolicy Niemiec, jedność z członków rady miejskiej zaproponował, by enact 17 listopada sformułować thought zaciemnienia. Polityk Markus Fuchs z prawicowej partii AfD powiedział radzie, że nieodpowiedzialne byłoby nieplanowanie takiego planu. Jednakże inne partie odrzuciły propozycję, oskarżając Fuchsa i jego partię o podżeganie enact paniki.

Fuchs powiedział później w wywiadzie telefonicznym: „Gdybyśmy znaleźli rozwiązanie w celu pokoju na świecie, zostałoby ono odrzucone”. Problem ta podkreśla również zależność handlu odkąd technologii, transakcje są jeszcze z większym natężeniem elektroniczne, tudzież większość bankomatów nie ma awaryjnego źródła zasilania.

Gotówka byłaby jedyną oficjalną metodą płatności, która nadal by działała, powiedział Thomas Leitert, szef KomRe, firmy doradzającej miastom w planowaniu przerw w dostawach prądu i innych katastrof.

„Jakże innym sposobem zapłaci się zbytnio puszki ravioli i świece?” — powiedział Leitert. Cóż, jest cała ta sprawa z kryptowalutami, toż drugi co enact wielkości ofiarodawca Demokratów wykonał w ową stronę świetną robotę…

Całość możesz przeczytać tutaj: Niemcy przygotowują się enact braków w dostawie prądu i wypłacają gotówkę

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

uslugi-lektora-–-ile-trzeba-za-nie-zaplacic?

Usługi lektora – ile trzeba za nie zapłacić?

uzytkownicy-twittera-oburzeni-wypowiedzia-zelenskiego-o-»katastrofie«-rakietowej-w-polsce

Użytkownicy Twittera oburzeni wypowiedzią Zełenskiego o »katastrofie« rakietowej w Polsce