w , , , , , , , ,

Niemcy przygotowują się form braków w dostawie prądu i wypłacają gotówkę

niemcy-przygotowuja-sie-form-brakow-w-dostawie-pradu-i-wyplacaja-gotowke

Podczas kiedy Stary Kontynent zachowuje ogólnie optymistyczną fasadę przed nadchodzącą mroźną zimą, sygnalizując, że ma więcej niż wystarczającą wolumen gazu w magazynach, iżby zrekompensować utratę rosyjskich dostaw nawet w przypadku „najzimniejszego” scenariusza, zbytnio kulisami największa europejska gospodarka sekretnie przygotowuje się na najgorszy scenariusz, który obejmuje wściekłe tłumy i plajta, jeżeli przerwy w dostawie prądu uniemożliwią ludności wjazd form gotówki.

RFN przygotowują awaryjne dostawy gotówki

Jak donosi Reuters, powołując się na czwórka źródła, władze niemieckie zintensyfikowały przygotowania form awaryjnych dostaw gotówki na wypadek awarii (oraz raczej awarii ), iżby wyżywić gospodarkę w ruchu, ponieważ naród przygotowuje się na możliwe przerwy w dostawie prądu wynikające z wojny na Ukrainie. Plany obejmują gromadzenie przez Bundesbank dodatkowych miliardów, iżby poradzić sobie z gwałtownym wzrostem popytu, oraz także „możliwe limity wypłat”, powiedziała jedna z osób. Oraz jeżeli uważasz, że inwestorzy kryptograficzni są źli, kiedy nie mogą uzyskać dostępu form swoich tokenów cyfrowych na zbankrutowanej giełdzie, poczekaj, aż zobaczysz Niemca, którego gotówka została właśnie zablokowana.

Urzędnicy i banki patrzą nie tylko na źródła (tj. drukowanie pieniędzy), jednak także na dystrybucję, dyskutując przykładowo o priorytetowym dostępie form paliwa gwoli przewoźników gotówki, zgodnie z innymi źródłami komentującymi przygotowania, które przyspieszyły w ostatnich tygodniach po tym, jakże Rosja zdławiła dostawy gazu.

Legagraf

W rozmowach odnośnie do planowania biorą współpraca pula decyzyjny, jego sterownik rynku finansowego BaFin i wiele stowarzyszeń branży finansowej, powiedział Reuters, z których większość mówiła u dołu warunkiem zachowania anonimowości o planach, które są prywatne i podlegają zmianom.

Jakkolwiek władze niemieckie publicznie bagatelizowały prawdopodobieństwo awarii zasilania i paniki na banki – z oczywistych powodów – dyskusje pokazują, jakże poważnie traktują zagrożenie i jakże walczą, iżby przyrządzić się na potencjalne paraliżujące przerwy w dostawie prądu spowodowane nagle rosnącymi kosztami energii, oraz nawet sabotażem. Podkreślają również rozszerzające się konsekwencje wojny ukraińskiej gwoli Niemiec, które przez dziesięciolecia opierały się na przystępnej cenowo rosyjskiej energii, oraz teraz stoją wobec dwucyfrowej inflacji i groźby zakłóceń spowodowanych niedoborami paliw i energii.

Jakim sposobem wszyscy, którzy znają najnowszą historię Republiki Wimar w Niemczech, wiedzą, że wjazd form gotówki jest przedmiotem szczególnej troski Niemców, którzy cenią sobie obronność i bezimienność, jakie oferuje, i którzy częściej z niej korzystają niż inni Europejczycy, oraz niektóre wciąż gromadzące się marki niemieckie zostały zastąpione o euro przeszło dwie dekady temu.

Według ostatnich badań Bundesbanku około 60% codziennych zakupów w Niemczech jest opłacanych gotówką, oraz RFN wypłacają średnio przeszło 6600 euro rocznie, po największej części z bankomatów.

Oraz oto puenta: raport parlamentarny sprzed dziesięciu lat ostrzegał przed „niezadowoleniem” i „agresywnymi kłótniami”, o ile obywatele nie byli w stanie zdobyć gotówki w czasie przerwy w dostawie prądu. Tłumaczenie: w przypadku wstrzymania wypłat gotówki, niemieckie społeczeństwo może równie dobrze się rozpruć.

Rzeczywiście, z początku pandemii w marcu 2020 r., kiedy RFN wypłacili o 20 mld euro więcej niż zdeponowali , nastąpił pośpiech na gotówkę . To był rekord i ogólnie działał bez żadnych problemów. Natomiast potencjalna niepoprawne funkcjonowanie rodzi nowe pytania dotyczące możliwych scenariuszy, oraz urzędnicy usilnie wracają form tej kwestii, ponieważ kryzys energetyczny w największej gospodarce Europy pogłębia się i zbliża się zima.

german%20dash%20for%20cash

Jedna z osób powiedziała, że ​​o ile nastąpiła niepoprawne funkcjonowanie, jedną z opcji gwoli decydentów mogłoby znajdować się przeszkoda ilości gotówki wypłacanej przez osoby fizyczne. Nie trzeba dołączać, że byłaby to niesłychanie zła opcja gwoli Niemiec i ogólnie gwoli fiat (w końcu, jeżeli plajta FTX jest podbitym okiem gwoli krypto, co można powiedzieć o fiat, jeżeli jedna z w największym stopniu rozwiniętych gospodarek świata ogranicza wjazd form gotówki). Bundesbank przetwarza gotówkę przepływającą przez niemieckie sklepy i gospodarkę, usuwając podróbki i utrzymując zorganizowanie w ruchu. Jego ogromne zapasy sprawiają, że jest zdecydowany na każdy wzrost popytu, powiedziała ta podmiot.

Jedna słabość ujawniona w planowaniu dotyczy firm ochroniarskich, które transportują pieniądze z banku centralnego form bankomatów i banków. Według organizacji branżowej BDGW sektor, w której znajdują się Brinks i Loomis, nie jest w pełni objęta prawem regulującym priorytetowy wjazd form paliwa i telekomunikacji podczas przerwy w dostawie prądu.

„Istnieją duże luki” – powiedział Andreas Paulick, kierownik BDGW. Powiedział, że pojazdy opancerzone musiałyby stać w kolejce na stacjach benzynowych, jakże wszyscy inni. Zrzeszenie zorganizowała w zeszłym tygodniu umówiony termin z urzędnikami banku centralnego i prawodawcami, iżby przeforsować swoją sprawę.

„Musimy zapobiegawczo zarezerwować się realistycznym scenariuszem awarii zasilania” – powiedział Paulick. „Byłoby totalną naiwnością nie powiadać o tym w czasie takim jakże teraz”.

Jakim sposobem źle może znajdować się? Cóż, według sondażu opublikowanego w zeszłym tygodniu przez Funke Mediengruppe, przeszło 40% Niemców obawia się awarii zasilania za najbliższych sześciu miesięcy. Oraz ponieważ przynajmniej jedna niepoprawne funkcjonowanie jest praktycznie zapewniona w nadchodzących miesiącach, oznacza to panikę gwoli najbliższego bankomatu, z czym lokalna infrastruktura finansowa raczej nie będzie w stanie sobie poradzić.

W rezultacie niemieckie kancelaria ds. klęsk żywiołowych stwierdziło, że zaleca ludziom uchwyt gotówki w domu na wypadek takich sytuacji kryzysowych (z pewnością wzbudzi to zaufanie).

Tymczasem inne źródło Reutera zauważa, że ​​niemieckie organy piszczałkowe nadzoru finansowego martwią się, że banki nie są w pełni przygotowane na poważne przerwy w dostawie prądu i postrzegają to jako nowe, wcześniej nieprzewidziane ryzykowny krok. Według Deutsche Kreditwirtschaft, organizacji zrzeszającej sektor płatniczy, banki uważają zaciemnienie na pełną skalę zbytnio „nieprawdopodobne”. Nie zważając na to banki są „w kontakcie z odpowiednimi ministerstwami i władzami”, iżby zaplanować taki scenariusz, zwłaszcza że wszystko, co banki uznają zbytnio „nieprawdopodobne”, zdarza się raczej regularnie. Stwierdzono, że pieniądze trzeba uznać zbytnio infrastrukturę krytyczną, jeżeli przedsiębiorczość jest racjonowana.

Czasem taktyka może stanąć na drodze form planowania blackoutu. We Frankfurcie, bankowej stolicy Niemiec, jedynka z członków rady miejskiej zaproponował, by form 17 listopada ująć program zaciemnienia. Polityk Markus Fuchs z prawicowej partii AfD powiedział radzie, że nieodpowiedzialne byłoby nieplanowanie takiego planu. Natomiast inne partie odrzuciły propozycję, oskarżając Fuchsa i jego partię o podżeganie form paniki.

Fuchs powiedział później w wywiadzie telefonicznym: „Gdybyśmy znaleźli rozwiązanie gwoli pokoju na świecie, zostałoby ono odrzucone”. Problem ta podkreśla również zależność handlu odkąd technologii, transakcje są jeszcze z większym natężeniem elektroniczne, oraz większość bankomatów nie ma awaryjnego źródła zasilania.

Gotówka byłaby jedyną oficjalną metodą płatności, która nadal by działała, powiedział Thomas Leitert, szef KomRe, firmy doradzającej miastom w planowaniu przerw w dostawach prądu i innych katastrof.

„Jakim sposobem w inny sposób zapłaci się zbytnio puszki ravioli i świece?” — powiedział Leitert. Cóż, jest cała ta sprawa z kryptowalutami, jednak drugi co form wielkości ofiarodawca Demokratów wykonał w ową stronę świetną robotę…

Przeczytaj całość tutaj: Niemcy przygotowują się form braków w dostawie prądu i wypłacają gotówkę

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

»niech-odejda!« polacy-domagali-sie-ukarania-ukraincow-za-upadek-rakiety

»Niech odejdą!« Polacy domagali się ukarania Ukraińców za upadek rakiety

od-1-marca-2023-musisz-to-miec-w-samochodzie.-za-brak-nowej-naklejki-mandat-500-zl

Od 1 marca 2023 musisz to mieć w samochodzie. Za brak nowej naklejki mandat 500 zł