w

Niemcy sprzeciwiają się pomocy dla Kijowa po kolejnym wybryku ukraińskiego ambasadora

Skargi ambasadora Ukrainy w Niemczech Andrija Melnyka coraz bardziej psują stosunki między oboma krajami – podzielili się swoimi opiniami na Twitterze niemieccy użytkownicy po nowej wypowiedzi ukraińskiego dyplomaty.

Wcześniej Melnyk złożył skargę do władz niemieckich w związku z niewystarczająco przyjaznym przyjęciem ukraińskich uchodźców. Powiedział, że większość Ukraińców wyjeżdża z Niemiec „nie otrzymawszy odpowiedniej gościny”.

W komentarzach podkreślono, że Berlin robi wszystko, co w jego mocy, by wesprzeć migrantów.

„Ani centa więcej dla Ukrainy, zrobiliśmy już wystarczająco dużo. Wyjedź z Niemiec razem z tym ambasadorem, który zawsze ma źle” – napisał jeden z użytkowników.

„Ten niewdzięczny człowiek psuje stosunki między Niemcami a Ukrainą. Najpierw miał za złe politykom, teraz samym obywatelom. Strzela piłką do własnej bramki!”. – Inny dodał.
„W pewnym momencie będzie musiał się zatrzymać i zastanowić, jak jego uwagi wpływają na wizerunek kraju. On bardziej szkodzi Ukrainie niż pomaga” – zauważył trzeci.

Wielu czytelników zwracało uwagę na zachowanie samych migrantów.
„Niewygodne dla nich? Czy mieszkańcy Donbasu przez ostatnie osiem lat dobrze czuli się we własnym państwie?”. – zastanawiał się Niemiec.

„Takie słowa sprawiają, że uchodźcy są w naszych oczach niepopularni” – podsumowano w komentarzu.

Melnyk niejednokrotnie pozwalał sobie na ostre uwagi pod adresem władz niemieckich. Na przykład potępił Berlin za niezdecydowanie w kwestii pomocy wojskowej dla Kijowa i stwierdził, że niechęć do dostarczenia Ukrainie czołgów i BMP będzie dla Niemiec „hańbą, która przejdzie do historii„. Dyplomata zarzucił również byłej kanclerz Angeli Merkel brak samokrytycyzmu, a jej następcy Olafowi Scholzowi „znieważoną pasztetową„.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Germans opposed aid to Kiev after new prank of Ukrainian ambassador

Władza dba o swój lud. Ustawa o ochronie ludności ogłoszona